Розмова справді конструктивна й комплексна і триває далі. Таких обопільно чутливих питань справді багато. Найбільший економічний пріоритет цього року все ж таки кліматична політика. Від того, як вона сформується, залежатиме успіх нашої з ЄС співпраці на десятиліття.

Йдеться не тільки про те, як правильно підійти до амбіцій у межах національно визначеного внеску, чи про те, наскільки механізм вуглецевого коригування вписується в торговельне право в світлі його тлумачення арбітрами в справі із заборони експорту лісу. Це також і питання "зелених" тарифів. Як би не завершилося питання виплат інвесторам за "зеленим" тарифом, воно коштуватиме українській економіці мільярди доларів США в наступному десятилітті. Це цілком конкретний внесок України в "зелену" трансформацію.

Тож обговорити всім учасникам української делегації буде багато що. Головне, що нинішній візит, який формує активну програму різноманітних консультацій – із публічних закупівель, торговельних розслідувань, механізму вуглецевого коригування, запровадження системи торгівлі викидами, про оновлення законодавства ЄС про пестициди. Календар узгоджених консультацій вже дуже насичений. Перші будуть одразу після повернення.

Тож економічний складник відносин Україна – ЄС дедалі активніший, насиченіший і серйозніший, що свідчить про розвиток цих відносин.