Уряд ухвалив Порядок визначення шкоди та збитків для екології від війни

Уряд ухвалив Порядок визначення шкоди та збитків для екології від війни shutterstock
Катерина Бєлоусова

Переліки основних показників в межах кожного напряму не є вичерпними і можуть бути доповнені під час розроблення методик

Кабінет Міністрів 20 березня ухвалив Порядок визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації, зокрема за напрямками природних ресурсів та інфраструктури.

Протягом шестимісячного строку міністерства, центральні та місцеві органи виконавчої влади повинні розробити і затвердити відповідні методики, повідомляє Урядовий портал.

Основні показники, які оцінюються, та відповідальні органи за розроблення методик зазначені в таблиці.

Визначення шкоди та збитків здійснюється окремо за такими напрямами:

  • втрати земельного фонду – напрям, що включає втрати земельного фонду, а також пов’язану з ними упущену вигоду.
  • втрати лісового фонду – напрям, що включає втрати лісонасаджень та пов’язані з ними витрати.
  • втрати надр – напрям, що включає втрати надр, заподіяні самовільним їх користуванням, а також екологічну шкоду, завдану навколишньому природному середовищу під час самовільного користування надрами.
  • втрати акваторії – напрям, що включає втрачену частину територіальних вод України в акваторії Чорного та внутрішніх вод України в акваторії Азовського морів.
  • збитки, завдані природно-заповідному фонду, – напрям, що включає збитки, завдані територіям та об’єктам природно-заповідного фонду, та пов’язані із ними витрати.
  • втрати енергетичної інфраструктури – напрям, що включає зруйновані газо-, нафтопроводи, лінії електропередачі, інші об’єкти енергетичної інфраструктури.
  • економічні втрати підприємств – напрям включає втрати підприємств усіх форм власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна, а також упущену вигоду від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності.

В документі підкреслили, що переліки основних показників в межах кожного напряму не є вичерпними і можуть бути доповнені під час розроблення методик.

Нагадаємо, у Штабу з фіксації екозлочинів зʼявився сайт.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні природоохоронці запустили ініціативу “Рятуємо природу у дні війни разом”.

Читайте також
Україна вперше увійшла до лідерів Європи з розвитку систем накопичення енергії
Україна вперше увійшла до лідерів Європи з розвитку систем накопичення енергії

Країна за 2025 рік додала близько 3 ГВт*год потужності акумуляторів

Верховний Суд підтвердив статус заказника для 16,5 га Протасового Яру
Верховний Суд підтвердив статус заказника для 16,5 га Протасового Яру

Активісти з пересторогою очікують на подальші кроки забудовника

Унікальна мозаїка з лісів і степів: у Черкаській області через суд створили новий заказник
Унікальна мозаїка з лісів і степів: у Черкаській області через суд створили новий заказник

Обласна рада ухвалила відповідне рішення лише після втручання прокуратури

Озеро в заказнику на Волині стає болотом. Місцеві звинувачують орендаря-депутата
Озеро в заказнику на Волині стає болотом. Місцеві звинувачують орендаря-депутата

Ще у 2021 році Держекоінспекція повідомляла про незаконність оренди цих земель природно-заповідного фонду