На Черкащині з'явилося перше в Україні дорожнє табло на енергії сонця. Фото

На Черкащині з'явилося перше в Україні дорожнє табло на енергії сонця. Фото ck-oda.gov.ua
Олена Яценьо

Це пілотний проєкт

Перше в Україні електронне інформаційне табло, що живиться від альтернативних джерел енергії – сонячних панелей, встановили на Черкащині.

Про це інформує пресслужба Черкаської обласної державної адміністрації.

Зазначимо, що нове автономне електронне інформаційне табло – пілотний проєкт, раніше таких в Україні не встановлювали. Його живлення здійснюється від сонячної електростанції. Окрім того, це перше в Черкаській області електронне табло на автодорогах.

За якістю зображення воно не поступається звичайному, але споживає всемеро менше електроенергії. Ресурс його роботи розраховано не менш ніж на 15 років.

Виробила табло австрійська компанія SWARCO, а роботи з монтажу виконала підрядна організація "Автострада".

Встановили табло при в’їзді в Черкаську область із боку Київщини (на дорозі Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь). Нині воно облаштоване на сталевій опорі на висоті 7,5 метра. Його розміри 5 метрів на 2,5 метри, що дає водіям змогу легко сприймати виведену на табло інформацію.

Виведення інформації на дорожнє табло здійснює Служба автомобільних доріг у Черкаській області. Для цього розроблено спеціальне програмне забезпечення, яке дає диспетчеру можливість оперативно інформувати учасників дорожнього руху про:

  • дорожні умови та обмеження;
  • небезпечні погодні явища (ожеледицю чи опади);
  • дозволену швидкість;
  • дорожні затори чи ДТП;
  • температуру повітря та стан дорожнього покриття.

Інтерактивний дорожній знак цілодобово виводить будь-яку графічну чи текстову інформацію. Нині електронне інформаційне табло працює в тестовому режимі.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що на автомобільній дорозі М-05 Київ — Одеса встановили дві сонячні електростанції для живлення дорожніх ліхтарів.

Читайте також
У Міненерго повідомили про актуальну потужність "зеленої" енергетики в Україні
У Міненерго повідомили про актуальну потужність "зеленої" енергетики в Україні

Лише за рік вітровий сегмент додав 37% потужності генерації

Інвестиції у вітер: чи дасть змогу бум ВЕС наздогнати довоєнні показники вже у 2026 році
Інвестиції у вітер: чи дасть змогу бум ВЕС наздогнати довоєнні показники вже у 2026 році

Компанії вимушені шукати ресурси для "зелених" інвестицій за кордоном

Сонце стало провідним джерелом енергії для ЄС, випередивши всі інші види генерації
Сонце стало провідним джерелом енергії для ЄС, випередивши всі інші види генерації

Серед лідерів "сонячних перегонів" – Іспанія, Німеччина та Польща

Український бізнес та сонячна генерація: як компанії розвивають мережу СЕС, щоб вижити
Український бізнес та сонячна генерація: як компанії розвивають мережу СЕС, щоб вижити

Сонячні панелі з’являються на дахах супермаркетів, вежах мобільного зв’язку та навіть елеваторах агрокомпаній