У Гані, що в Африці, на ринок Кантаманто щотижня привозять 15 млн одиниць "секонду", який віддали на переробку чи доброчинність десь в Америці, Європі чи Китаї.
Проте приблизно 40% завезеного одягу йде на звалище, яке росте загрозливими темпами, йдеться в сюжеті ВВС.
Продавці на ринку Кантаманто розповідають, що часто привезені речі пошматовані чи зіпсовані. Через це їх ніхто не купує і гори "секонду" лише ростуть.
Окрім того, загрозливими темпами зростає і частка одягу так званої "швидкої моди" – нові колекції недорогих речей, які щомісяця або навіть щотижня створюють деякі бренди.
Так, кореспондент ВВС Томас Нааді розповів, що приблизно 40% завезеного одягу йде на головний могильник. Звалище постійно руйнується штормами і відходи потрапляють у відкрите море.
“Якась частина одягу зроблена з поліестеру, з синтетичної тканини. Це все потрапляє у воду. Потім там гине риба і морське життя. Індустрія “швидкої моди” втрачає щороку $500 млрд на таких звалищах”, – розповіла послиня доброї волі ООн Роберта Аннан.
Вона також наголосила на важливості утилізації одягу від компаній-виробників.
Щодня з ринку Кантаманто вантажівки з неякісним одягом їдуть на це звалище.
"У країнах Заходу за 15 років продажі одягу зросли на 60%, і це видно по тому, як тут швидко ростуть гори сміття", – підсумували журналісти ВВС.
Нагадаємо, з 1 січня 2022 року у Франції набула чинності заборона на утилізацію одягу, взуття, меблів, книг та інших нехарчових товарів.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, У Львові за день збирають близько 3 тонн вживаного одягу.