Менш ніж за 20 років зміни клімату в Україні можуть призвести до нестачі питної води.
Саме дефіцит води американське видання The New York Times називає головним ризиком для України внаслідок кліматичних змін. Відповідну інтерактивну мапу, яка показує найбільші загрози для кожної з країн у 2040-му, NYT опублікувала в кінці січня цього року.
Крім нестачі води, Україна також сповна відчує повені, тепловий стрес і підняття рівня моря.
Громадська організація з охорони довкілля "Екодія" пояснила, чому саме дефіцит води є критичним для України в контексті зміни клімату. Зокрема, як показують дані спостережень і наукових досліджень, в Україні почали переважати посушливі умови, а їхня інтенсивність посилилася.
Водночас довготривалі посухи, нерівномірні опади та активніше випаровування вологи внаслідок потепління призводять до постійного зменшення водності річок.
На додаток до кліматичних змін нераціональне використання цінних запасів води та постійне забруднення водних ресурсів тільки погіршують ситуацію. Наприклад, втрати води під час її транспортування в житлово-комунальному секторі України доходять до 60%.
За прогнозами Інституту водних проблем і меліорації, уже до 2050 року Україні доведеться імпортувати питну воду.
В "Екодії" також пояснили, як можна протидіяти кліматичній кризі, щоб нестача води не стала такою загрозливою.
Раніше ЕкоПолітика писала, що експертка з питань зміни клімату та збереження озонового шару Світлана Гринчук розповіла про проблеми з питною водою на півдні та сході України.