У луцьких дитячих садках і школах дітей почали навчати сортувати й компостувати відходи. Зокрема, для компостування органіки міська влада надала 20 садочкам спеціальні контейнери.
Сюжет про це зняв й оприлюднив на своєму ютуб-каналі журналіст і блогер Денис Казанський. Він поспілкувався з педагогами про те, як у їхніх закладах впроваджують екологічний проєкт.
Зазначається, що контейнери й кошти на потреби компостування виділили з міського екологічного фонду.
За словами директорки дитсадка №5 Ніни Матвіюк, із 48 міських садочків по компостеру отримали 20 дошкільних закладів.
"Тут закладаються рештки від фруктів та овочів, листя, суха трава. Переробляти ці органічні відходи допомагають каліфорнійські черв'яки, якими поділився дитсадок №6. Компост буде готовий за 9-10 місяців", — розповіла директорка.
У ліцеї №22 також запровадили компостування органіки, а також сортування інших відходів. Окрім того, дітей навчають використовувати компост для підживлення рослин на території навчального закладу.
"Скільки існує школа, стільки ми цим займаємося", — зазначила директора ліцею Лариса Кучер. Водночас компостування, за її словами, в освітньому закладі почали цього року.
Адміністрація ліцею звернулася до міської влади по допомогу щодо компостування відходів, відтак у закладі встановили спеціальний контейнер і провели майстер-клас із компостування.
Учнів навчають компостувати відходи на уроках природознавства.
Раніше ЕкоПолітика писала, що українських школярів і вчителів, які впродовж 2021 року займалися екологічними проєктами, закликали взяти участь у Національному рейтингу "Екошкола року".