У III кварталі, із липня по вересень 2021 року, приватні домогосподарства в Україні встановили 4 240 сонячних електростанцій.
Такі результати щоквартального моніторингу на основі даних постачальників універсальних послуг та операторів системи розподілу навела пресслужба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження.
Наголошується, що цьогорічний III квартал показав удвічі кращий показник порівняно з аналогічним періодом минулого року.
За інформацією Держенергоефективності, усього кількість домогосподарств, які встановили СЕС, зросла до 39,6 тисячі, а загальна потужність СЕСд у країні перевищила 1,057 ГВт.
У трійку регіонів-лідерів за кількістю встановлених родинами СЕС увійшли такі області:
- Дніпропетровська – 5 559.
- Закарпатська – 3 225.
- Тернопільська – 3 068.
Водночас Держенергоефективності пояснило, у чому перевага сонячних електростанцій для приватних домогосподарств, вказавши на можливості, які вони створюють для них:
- самостійне забезпечення своїх потреб в електроенергії;
- заощадження на рахунках за електроенергію;
- автономність (за умови установки акумуляторного обладнання або комбінування різних технологій використання відновлюваних джерел енергії);
- вмотивованість ефективно використовувати енергію вдома, користуватися електротехнікою класу енергоефективності А та вище, замінювати системи освітлення на енергоощадні та впроваджувати інші сучасні "smart"-технології.
Окрім того, в агентстві зазначили, що для подальшої підтримки малої розподіленої генерації відповідно до європейських стандартів спільно з Міністерством енергетики та міжнародними партнерами ведеться розроблення нової системи Net Billing.
Нагадаємо, що в Україні склали топ областей із найбільшою кількістю домашніх СЕС.
Раніше ЕкоПолітика писала про види сонячних панелей, умови та вартість їх встановлення, а також можливий прибуток від виробництва електроенергії.