У Києві перевірили якість води: виявили марганець та небезпечні бактерії. Відео Shutterstock

У Києві перевірили якість води: виявили марганець та небезпечні бактерії. Відео

Мешканців столиці закликають повідомляти про каламутну воду з крану та замовляти перевірку

У Києві після численних скарг на зміну кольору та запаху води експерти незалежної лабораторії перевірили її якість.

Результати перевірки показали перевищення вмісту шкідливих речовин, передає ТСН.

Як зазначається, у серпні кияни почали масово скаржитися на те, що вода з крану має жовтий колір та неприємний запах. Так, киянка Валерія Сорочан, що проживає в старому будинку на Лівому березі, зауважила, що не п'є воду з-під крана навіть після кип'ятіння. За її словами, насторожує наліт вапна та іржі, який залишається на кухонному посуді.

"Не знаю, що робиться, коли вона (вода – прим. ЕкоПолітики) потрапляє на шкіру, потрапляє дитині у ніс", – розповіла Валерія.

"Вода стає дедалі жовтішою. І навіть з урахуванням того, що встановили два фільтри, колір її був жовтим – як пісок. Зіпсувалася вода десь на початку літа", – зазначив Леонід Бірюлін, який мешкає у новому будинку на Правому березі.

У сюжеті наголошують, що користувачі соцмереж масово публікують фото та відео брудної води, яка тече з кранів у житлових будинках столиці. Особливо активно це почали робити після нещодавної заяви "Київводоканалу" про те, що вода у місті чиста настільки, що її можна пити сирою.

Працівники Дніпровської водозабірної станції показали, як очищають воду. При цьому фільтрам, втановленим на підприємстві, вже 60 років. Також стало відомо, що воду знезаражують, однак хлору при цьому використовують дедалі менше.

На станції пояснили, що жовтуватий колір води пов'язаний з погіршенням її якості у річках, звідки здійснюють забір – біля Дніпра та на Десні. При цьому запевнили – вода є безпечною для споживання.

За даними лабораторії МОЗ України, воду з крана у Києві можна пити, незважаючи на підвищення показників по азотистій групі. Крім того, експерти наголосили, що через іржаві комунікації може рости вміст заліза у воді.

Журналісти ТСН вирішили перевірити якість води за фізико-хімічними та біологічними показниками в незалежній лабораторії. Зразки взяли вдома у Валерії та Леоніда.

Результати дослідження показали, що зразок, відібраний з-під крану на Лівому березі, містить бактерії.

"Кольоровість і перманганатна окислюваність. Бактерії, наприклад, там, або на водопровідних трубах відкладення цвілі, або якогось грибка", – пояснив експерт Тимофій Волкернюк.

Зразки води з нового будинку на Правому березі також вказали на відхилення від норми.

"Забарвленість. Каламутність, марганець і перманганатна окислюваність", – наголосив фахівець, додавши, що у всіх районах Києва постійно фіксують випадки перевищення вмісту шкідливих речовин у воді.

У Держпродспоживслужбі повідомили, що за кожен підтверджений випадок "Київводоканал" штрафують на 425 гривень.

"Киян закликають повідомляти про каламутну воду з крану та замовляти перевірку. А ще – ставити фільтри", – резюмували у сюжеті.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що у "Київводоканалі" заявили, що жовту воду з-під крана можна пити.

Також повідомлялося, що через аварію на каналізації в районі бульвару Лесі Українки тонни нечистот потрапили до річки Дніпро.

Теги: ,
Читайте також
Якість повітря у Києві знову погіршилася: названо причини та рекомендації
Якість повітря у Києві знову погіршилася: названо причини та рекомендації

Спеціалісти запевняють, що така ситуація є типовою для осіннього періоду

У Києві знову погіршилася якість повітря
У Києві знову погіршилася якість повітря

Це пов’язують із пожежами та несприятливими метеоумовами