У Дніпрі "загорівся" металургійний завод: у небо піднявся чорний клуб диму

У Дніпрі "загорівся" металургійний завод: у небо піднявся чорний клуб диму
Олена Яценьо

25 серпня під заводом "Петрівка" дніпряни проведуть мітинг

Увечері 18 серпня в повітря над Дніпровським металургійним заводом піднялася велика кількість чорного диму, який охопив кілька вулиць.

Відповідний кадр із відеозапису, що зробила громадська організація Save Dnipro, опублікував на своїй сторінці в соціальній мережі "Фейсбук" дніпрянин Артем Романюков.

"Це відбувається просто зараз. Це ДМЗ "Петрівка", і вона "горить". Просто посеред мільйонного міста. Зранку нам обов'язково навалять, що це була штатна ситуація і просто трошки пролилося десь чогось, але відразу ж загасло. Але ми в SaveDnipro зберігаємо відеозаписи всіх аварій", — йдеться в дописі користувача соцмережі.

Жителі Дніпра, які й до того не раз ставали очевидцями значних викидів від підприємства, цього разу забили на сполох і зауважили, що ситуація нагадує "загоряння" заводу.

Багато містян пов'язують подію із несправністю обладнання коксохімічного заводу і переживають, що для довкілля це матиме негативні наслідки — повітря міста може надовго стати "отруєним". З огляду на це вирішили провести мітинг 25 серпня.

Водночас у пресслужбі ДМЗ заявили, що підстав для занепокоєння немає. За словами представників меткомбінату, дим охопив частину міста з тієї причини, що на коксохімічному майданчику підприємства з дотриманням усіх технологічних норм перевіряли роботу коксової батареї №4 (групи коксових печей) після її капітального ремонту.

Ремонт робився саме для того, щоб знизити викиди забруднювальних речовин в атмосферу, адже відремонтовані печі не втрачають коксовий газ — він увесь надходить на очищення й перероблення.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що в Лисичанську вимагають, щоб бетонний завод припинив забруднювати повітря.

Нагадаємо також, що харківський завод "Новомет", більше відомий як "коксохім", за рішенням суду повинен сплатити майже 3,5 млн грн штрафу за забруднення атмосферного повітря.

Читайте також
Рада спамить законопроєктами щодо НСТВ: зареєстровано ще один документ
Рада спамить законопроєктами щодо НСТВ: зареєстровано ще один документ

Картка законопроєкту за новою традицією пуста, тож ознайомитись з нормами поки неможливо

Вже за три роки ЄС може обігнати Китай у частці продажу електротранспорту
Вже за три роки ЄС може обігнати Китай у частці продажу електротранспорту

В окремих країнах Європи вже купують більше електровантажівок, ніж у КНР

"Метінвест" зменшив викиди парникових газів на 5,5% лише за 2025 рік
"Метінвест" зменшив викиди парникових газів на 5,5% лише за 2025 рік

Підприємства витратили на екологічні проєкти найбільшу за чотири роки суму