Зруйнували один з поширених міфів про сортування сміття shutterstock.com

Зруйнували один з поширених міфів про сортування сміття

Романа Слісар

Досить поширені побоювання екоактивістів щодо того, що відсортовані відходи та відходи із загальних контейнерів змішують, не мають підстав.

Про це повідомило у Facebook екологічне підприємство "Рада".

"Найпоширеніше побоювання екоактивістів, які дотримуються поділу відходів – що відходи зі звичайних контейнерів і контейнерів для роздільного збору будуть завантажені в один і той же сміттєвоз. У Бучанському районі це, як мінімум, нелогічно", – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, сміття із загальних сірих контейнерів забирають звичайні сміттєвози, відповідно, ресурсоцінні компоненти не потрапляють на переробку.

"Якщо посортуєте, і кинете у наші контейнери для роздільного збору побутових відходів – вміст забирає наша спецмашина. Наші контейнери для роздільного збору обслуговуються тільки спеціальними автомобілями з маніпулятором. Ми займаємося тільки роздільним збиранням!", – наголошують на підприємстві.

Також повідомляється, що скло, пластик та метал окремі спецавтомобілі доставляють на сортувальний комплекс, де роздільний збір ще раз сортують вручну на напівавтоматичній сортувальній лінії.

"Навіть на цьому етапі відходи зі звичайного контейнера не зможуть змішатися з тими, що розділені", – зазначають у повідомленні.

"Макулатура у нас сортується за марками та відправляється на заводи з виробництва паперової продукції (частково папір переробляє наше підприємство, виготовляючи утеплювач "Ековату"), склобій потрапляє на Гостомельський склозавод, який знаходиться поряд. Полімери ми передаємо на переробні підприємства та частково переробляємо самі", – розповіли в "Раді".

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні проведуть конкурс зі збору пластику. Для участі потрібно зареєструватися до 15 червня.

Читайте також
До 2050 року людство продукуватиме майже вдвічі більше побутових відходів, – фахівці
До 2050 року людство продукуватиме майже вдвічі більше побутових відходів, – фахівці

Економічне зростання та утворення відходів залишаються тісно пов'язаними

Проєкт закону про відходи електронного обладнання перейшов у фінальну стадію
Проєкт закону про відходи електронного обладнання перейшов у фінальну стадію

Екопосадовці стверджують, що його ухвалення дозволить Україні нарешті навести лад у сфері електронних відходів

В Україні понад 8 тисяч компаній стануть нелегальними через "реформу" відходів
В Україні понад 8 тисяч компаній стануть нелегальними через "реформу" відходів

Міндовкілля своїми діями зробило цей процес фізично неможливим