Зміна клімату може вбити 14,5 мільйонів людей до 2050 року – дослідження shutterstock

Зміна клімату може вбити 14,5 мільйонів людей до 2050 року – дослідження

Катерина Бєлоусова

Додаткові витрати системи охорони здоровʼя сягнуть $1,1 трильйона

Звіт консалтингової компанії Oliver Wyman та команди Всесвітнього економічного форуму показав, що зміни клімату можуть спричинити до 14,5 мільйонів смертей у всьому світі до 2050 року.

Найбільшу загрозу для людей несуть повені, які прямо та опосередковано можуть вбити 8,5 мільйона людей, повідомляє Sun Media.

Зазначається, що дослідження базується на середньому сценарії Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (IPCC), де підвищення температури до 2100 року сягне 2,7°C. Окрім смертей, зміна клімату також спричинять серйозні захворювання, а додаткові витрати системи охорони здоровʼя сягнуть $1,1 трильйона.

Автори дослідження проаналізували шість ключових наслідків зміни клімату, а саме: 

  • повені;
  • посухи;
  • спеку;
  • тропічні шторми;
  • лісові пожежі;
  • підвищення рівня моря.

У дослідженні пояснили, що окрім прямого впливу, повені також можуть призвести до пошкодження врожаю та зростання інфекційних захворювань через підвищену вологість. Ймовірно, густонаселені прибережні райони Азіатсько-Тихоокеанського регіону нестимуть основний тягар кліматичних змін.

Автори очікують, що другий за величиною рівень смертності в 3,2 мільйона смертей буде спричинений посухою – головним чином через довгостроковий вплив погіршення якості води та меншу родючість ґрунтів на дитячу смертність. Хвилі спеки можуть спричинити 1,6 мільйона смертей до 2050 року, особливо серед літніх людей.

Дослідження також попереджає про збільшення захворювань і випадків професійної втрати працездатності. Наприклад, високі температури можуть спричинити значне поширення комарів, що зробить малярію, лихоманку денге та інфекції Зіка більш поширеними в Європі та США.

“Регіони Африки, Близького Сходу та Азії особливо постраждають від наслідків зміни клімату для здоров’я”, – йдеться у дослідженні.

Нагадаємо, дослідження міжнародної неурядової організації Save the Children показало, що у 2023 році в усьому світі через повені, лісові пожежі, циклони, шторми та зсуви загинуло щонайменше 12 000 людей.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, дослідження провідного кліматолога Джеймса Хансена показало, що викиди від спалювання викопного палива та кліматичне явище Ель-Ніньо призведуть до підвищення температури на 1,7°C вже у травні 2024 року.

Читайте також
Міндовкілля оприлюднило проєкт кліматичної стратегії України до 2035 року
Міндовкілля оприлюднило проєкт кліматичної стратегії України до 2035 року

Зауваження та пропозиції можна надсилати до 26 лютого

Нафтова промисловість знала про небезпеку для клімату з 1954 року – дослідження
Нафтова промисловість знала про небезпеку для клімату з 1954 року – дослідження

Зараз рівень CO2 в атмосфері становить 422 частки на мільйон, що на третину вище за перший показник 1958 року

В Арктиці зафіксували збільшення площі морського льоду
В Арктиці зафіксували збільшення площі морського льоду

Рівень збільшення кількості морського льоду незначний та суттєво менший, ніж у 1990-2000 роках