Зелена енергія може “обігнати” вугільну у 2024 році – МЕА shutterstock

Зелена енергія може “обігнати” вугільну у 2024 році – МЕА

Катерина Бєлоусова

Частка ВДЕ у світовому виробництві електроенергії досягне 33% у 2024 році

Новий звіт Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) показав, що частка відновлюваної енергії у світовому виробництві електроенергії може перевищити вугільну генерацію вже у 2024 році.

Зелена енергія потенційно стане найбільшим джерелом електроенергії та вперше задовольнить одну третину світового постачання електроенергії, повідомляє Daily Sabah.

Зазначається, що, залежно від сприятливих погодних умов, виробництво електроенергії з вугілля дещо впаде у 2023 та 2024 роках. За цей час ВДЕ має задовольнити весь додатковий попит на електроенергію.

Очікується, що виробництво електроенергії з викопного палива впаде вчетверо за шість років, демонструючи структурний спад. Частка ВДЕ у світовому виробництві електроенергії становила 22% у 2014 році. За прогнозами вона досягне 33% у 2024 році, тобто за цей період зросте на 50%.

"Навіть якщо відновлювані джерела енергії не перевищать вугілля наступного року, між ними буде дуже невелика різниця. У будь-якому випадку наступного року відновлювані джерела енергії забезпечуватимуть одну третину світового виробництва електроенергії", — сказав аналітик з електроенергетики МЕА Ерен Кам.

Він підкреслив, що глобальні зелені потужності зростають експоненціально. Це зменшить потребу у викопному паливі для виробництва електроенергії. 

Кам додав, що зростання виробництва має підтримуватися збільшенням інвестицій в електромережі. В іншому разі це призведе до затримки:

  • декарбонізації глобальних енергетичних систем;
  • зростання виробництва електроенергії з відновлюваних джерел.

Ща прогнозами МЕА, глобальні інвестиції в енергетику у 2023 році становитимуть близько $2,8 трильйона, з яких $1,7 трильйона піде на “чисту” енергію, а саме на:

  • відновлювану енергетику;
  • ядерну енергію;
  • електричні мережі;
  • зберігання енергії;
  • паливо з низьким рівнем викидів;
  • підвищення ефективності;
  • електрифікацію.

Нагадаємо, звіт Міжнародного енергетичного агентства показав, що у 2023 році інвестиції у сонячну енергетику вперше перевищать витрати на видобуток нафти.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, звіті Statistical Review of World Energy показав, що рекордне зростання потужностей відновлюваних джерел енергії до 266 ГВт не вплинуло на домінування викопного палива у 2023 році.

Читайте також
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля

Їхнє виконання передбачене протягом 2024-2026 років

Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення
Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення

Спеціалісти впевнені у необхідності змін у методології обчислення витрат на здійснення “зеленого переходу”

Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики
Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики

Його прийняття передбачене в Ukraine Facility Plan