За забруднення річки Уди на Харківщині під суд підуть три чиновники dbr.gov.ua

За забруднення річки Уди на Харківщині під суд підуть три чиновники

Олена Яценьо

У разі доведення провини обвинувачені можуть потрапити за ґрати на п'ять років

У Харківській області судитимуть трьох посадовців, які допустили забруднення річки Уди каналізаційними та стічними водами.

Обвинувальний акт щодо них 30 листопада надіслано до Харківського районного суду, повідомила 2 грудня пресслужба обласної прокуратури.

Серед обвинувачених – заступник начальника Темнівської виправної колонії, начальник одного з відділів колонії та директор Державної кримінально-виправної служби.

Троє службовців обвинувачуються у службовій недбалості, забрудненні земель і порушенні правил охорони води, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367, ч. 2. ст. 239, ч. 1 ст. 242 КК України).

"За даними слідства, службові особи виправної колонії та державного підприємства ДКВС України, що спеціалізується на виробництві різних груп товарів, зокрема перероблює пластик, неналежно виконували свої службові обов’язки.

Вони були достовірно обізнані, що водовідведення від будівель, розташованих на території установи та підприємства, здійснювалося частково зруйнованим, не введеним в експлуатацію каналізаційним комплексом, проте не вживали заходів для зменшення впливу шкідливих факторів", – ідеться в повідомленні.

Як наслідок, побутові каналізаційні та стічні води промоб'єктів без фільтрації та очищення потрапляли в річку. Відтак шкідливі речовини, які забруднили землі водного фонду й поверхневі води, створили небезпеку для довкілля, життя та здоров'я людей.

Сума завданих довкіллю збитків унаслідок забруднення річки оцінюється в понад 468 тисяч гривень.

Санкції інкримінованих статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Харківщині трьом чиновникам оголосили підозри через забруднення річки Уди.

Читайте також
Обстріл Харківського фізико-технічного інституту завдав мільярдних збитків
Обстріл Харківського фізико-технічного інституту завдав мільярдних збитків

В ННЦ ХФТІ була розміщена дослідна ядерна установка "Джерело нейтронів"

Під Харковом виникла екологічна катастрофа. Фото та відео
Під Харковом виникла екологічна катастрофа. Фото та відео

Місцеві жителі почали чути їдкий сморід нечистот

У Харкові річку Уди очистять від 5 тонн сміття. Відео
У Харкові річку Уди очистять від 5 тонн сміття. Відео

З початку установки вже провели 5 очищення, а загальна кількість спійманого сміття склала близько 15 тонн