З'явився рейтинг міст з найбруднішим повітрям в Україні Shutterstock

З'явився рейтинг міст з найбруднішим повітрям в Україні

Маргарита Шевченко

Найбільше від брудного повітря страждають діти, люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями дихальної системи

Маріуполь, Кам'янське та Одеса стали лідерами серед всіх міст України по забрудненню повітря.

Такі дані за першу половину 2020 року представила центральна геофізична обсерваторія ім. Бориса Срезневського на своєму сайті.

Також до першої десятки потрапили Дніпро, Кривий Ріг, Київ, Миколаїв, Херсон, Черкаси і Запоріжжя. Всього в списку 39 міст. Найчистіше повітря серед представлених міст в Горішніх Плавнях.

У першому півріччі 2020-го в Маріуполі, Донецької області рівень забруднення повітря (по комплексному індексу забруднення атмосфери) оцінювався як дуже високий. У десяти містах України рівень забруднення характеризувався, як високий — це Кам'янське, Одеса, Дніпро, Кривий Ріг, Київ, Миколаїв, Херсон, Черкаси, Запоріжжя, Кременчук.

В одинадцяти містах відзначався підвищений рівень забруднення, в 17-ти містах — низький.

У порівнянні з попереднім роком в 16 містах спостерігалося зниження рівня забруднення атмосферного повітря, найбільш помітне — в Дніпрі, Миколаєві, Луцьку, Лисичанську. У 8-ми містах країни рівень забруднення підвищився, найбільше — в Кременчуці та Черкасах. У 15-ти містах країни рівень забруднення суттєво не змінився.

Дуже високий і високий рівень забруднення повітря був обумовлений в основному значними середніми концентраціями формальдегіду, діоксиду азоту, фенолу, фтористого водню, оксиду вуглецю, завислих речовин.

"Загальний рівень забруднення атмосферного повітря в містах України (за КІЗА) в першому півріччі 2020-го оцінювався як підвищений. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року він дещо знизився, перетинаючи межу з "високого" до "підвищеного" (з 7,1 до 6,9), за рахунок зниження вмісту фтористого водню", — сказано в звіті.

Найбільше від брудного повітря страждають діти, люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями дихальної системи. Кашель, втома або головний біль можуть бути маркерами реакції організму, на які обов'язково треба звертати увагу.

Як повідомляла ЕкоПолітика, 5 березня організація "Досить труїти Кривий Ріг" опублікувала щотижневий звіт показників забруднення повітря у Кривому Розі. Станція моніторингу якості повітря зафіксувала понад трикратне перевищення середньодобового вмісту діоксиду азоту (NO2).

Читайте також
У трьох районах Києва різко погіршилося повітря: названо причину
У трьох районах Києва різко погіршилося повітря: названо причину

Кличко закликав киян не виходити з дому без нагальної потреби через погане повітря в місті

У Києві виявили джерело 80% забруднення повітря
У Києві виявили джерело 80% забруднення повітря

У Києві моніторинг повітря забезпечують 5 основних станцій та понад 40 індикативних пунктів

У Польщі планують покращити якість повітря за рахунок модернізації систем опалення
У Польщі планують покращити якість повітря за рахунок модернізації систем опалення

Централізоване опалення базується на теплових установках і теплоелектростанціях, які мають відповідати суворим екологічним вимогам ЄС

Китай закликають позбутися смогу, який загрожує здоровʼю людей
Китай закликають позбутися смогу, який загрожує здоровʼю людей

Забруднене повітря в Китаї спричинило близько 1,4 мільйона передчасних смертей у 2019 році