Комітет із питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України на засіданні в середу, 16 лютого, розгляне законопроєкти про відходи та водовідведення стічних вод населених пунктів, а також низку інших.
Порядок денний опубліковано на сайті екологічного комітету. Згідно з ним, на засідання винесуть також проєкти законів, стосовно яких екокомітет не визначений головним, але має подати свої пропозиції.
У понеділок, 14 лютого, підкомітет із питань державної політики у сфері поводження з відходами розглянув порівняльну таблицю до другого читання проєкту закону № 2207-1-д "Про управління відходами". Народні депутати затвердили поточну редакцію, тож законопроєкт планують винести на розгляд Комітету вже в середу, 16 лютого.
Голова екокомітету Олег Бондаренко зазначив, що ті, хто буде реалізовувати реформу після ухвалення закону, уже отримали таблицю для надання висновків на запропонований текст.
Нардепи також мають намір розглянути проєкт закону № 6478 "Про водовідведення стічних вод населених пунктів".
На попередньому засіданні комітет доручив голові підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища Едуардові Прощуку разом із Мінрегіоном опрацювати зауваження (зокрема, Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України) до цього законопроєкту. За результатами опрацювання Прощук має надати пропозиції на одному з наступних засідань комітету.
Зауважимо, що законопроєкт № 6478 зареєстровано у Верховній Раді 28 грудня 2021 року. Його ініціатором є Кабінет міністрів в особі прем'єра Дениса Шмигаля.
Згідно з пояснювальною запискою, мета ПЗУ № 6478 — забезпечення необхідними умовами для реалізації прав громадян на отримання якісного централізованого та нецентралізованого водовідведення за одночасного зменшення негативного впливу стічних вод на довкілля.
Водночас народні депутати міжфракційного об'єднання "Чиста енергія — здорове довкілля заявили, що цей законопроєкт містить низку негативних норм, а саме:
– запропоновані заборони від'єднання об’єктів водовідведення стічних вод населених пунктів від системи енерго- та газопостачання мають негативні фінансові ризики для операторів систем розподілу електроенергії та природного газу;
– дублюються норми чинного законодавства, яке містить механізми захисту від від'єднання електропостачання;
– автоматичне віднесення всіх об’єктів водовідведення стічних вод населених пунктів до об’єктів підвищеної небезпеки суперечить вимогам ЗУ "Про об’єкти підвищеної небезпеки";
– встановлення окремого переліку підстав для проведення позапланових заходів державного контролю створює колізію в законодавстві та є передумовою для вчинення корупційних правопорушень.
З огляду на негативний вплив законопроєкту № 6478, в МФО не рекомендують його ухвалювати.
Ще два законопроєкти порядку денного засідання комітету - це проєкт закону № 6419 "про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження дозвільних процедур та контролю у сфері надання соціальних послуг" і проєкт закону № 6459 "Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України у зв’язку із запровадженням спеціального режиму господарської діяльності на території пріоритетного розвитку в Донецькій і Луганській областях".
Щодо них члени екокомітету мають надати свої пропозиції.
Серед інших питань, винесених на розгляд:
- інформація голови Державного агентства лісових ресурсів України про результати діяльності за 2021 рік та план роботи на 2022 рік.
- лист Державного агентства водних ресурсів України про долучення народних депутатів України до складу колегії.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, дев'ятого лютого з'явилася порівняльна таблиця до проєкту № 2207-1-д "Про управління відходами".