Найбільш небезпечною за всіма показниками є вода з колодязів, на другому місці – свердловини.
Про це екологиня, експертка з охорони водних ресурсів Мар'яна Гінзула розповіла в ефірі програми "Апостроф TV".
Найперше експертка радить перевіряти воду в колодязях у спеціалізованих лабораторіях, оскільки нерідкими є випадки, коли таку воду пити категорично не можна.
Це пов'язано з речовинами, які просочуються у воду, особливо йдеться про нітрати та фосфати. На це сильно впливає неконтрольоване використання добрив в сільському господарстві.
На другому місці небезпечних місць, звідки люди беруть воду, – це свердловини. За словами екологині, думка про те, що вода з них є найчистішою, хибна.
"Насправді людський організм не надто адаптований для споживання води з таких глибин. Особливо артезіанських шарів, тому що вона має дуже специфічний склад. Історично й еволюційно людство завжди вживало воду з поверхневих джерел", – пояснила Гінзула.
З огляду на це, наголосила експертка, боротьба за поверхневі водні джерела має залишатися першочерговою в питанні якості.
За її словами, найбезпечніше для організму – пити воду з крана.
"За результатами десятирічного моніторингу, водопровідна вода є найбільш безпечною", – зазначила Гінзула.
Нагадаємо, що голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Владислава Магалецька заявила, що вже через кілька десятків років Україну може спіткати дефіцит якісної питної води.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у селі Перемога Баришівської ОТГ, що на Київщині, майже скрізь у водоймах високий вміст амонію та фосфатів.