Фото – У Харкові можна здати батарейки, лампочки та ртутні термометри: як і коли

У Харкові можна здати батарейки, лампочки та ртутні термометри: як і коли

Маргарита Толстих

Вже у травні харків'яни зможуть принести до спеціальних контейнерів небезпечні відходи

У Харкові закуплять та поставлять спеціальні контейнери для відходів, які шкодять довкіллю.

Про це на особистій сторінці у Facebook повідомила головна редакторка порталу RroМусор Вікторія Опанасенко.

"Юрій Суярко, директор КП "Муніципальна компанія поводження з відходами" повідомив, що тендери на закупівлю контейнерів вже пройшли. Їх планують встановити біля районних адміністрацій, виходів зі станцій метро та на інших прохідних місцях", — написала Опанасенко.

До кінця квітня комунальне підприємство отримає ліцензію на поводження із небезпечними відходами. А у травні проєкт почне повноцінно діяти.

До спеціальних контейнерів можна буде приносити використані батарейки, лампочки та ртутні термометри. Далі на таке сміття чекає утилізація. Термометри поїдуть на спецзаводи по всій Україні. Батарейки відправлять на утилізацію в сусідню Румунію. А лампочки знайдуть свій останній притулок на полігоні в Дергачах.

Усі ці відходи небезпечні не лише тим, що в землі можуть розкладатися сотні років. Ртуть, до прикладу. отруює ґрунт. А начиння лампочки може бути небезпечним для маленьких тварин. Таких, як, до прикладу, їжаки.

Раніше ЕкоПолітика писала про те, що редакція порталу ProМусор почала створення каталогу підприємств України в галузі управління відходами. Він дозволить полегшити пошук послуг, товарів або контактів.

Читайте також
Фото – “Аврора” встановила сонячні панелі на 26 млн грн: яка вигода?
“Аврора” встановила сонячні панелі на 26 млн грн: яка вигода?

Влітку мережа Аврора на 100% забезпечує себе енергією від сонячних панелей

Фото – Ferrexpo стала єдиною компанією України, яка потрапила до переліку кліматичних лідерів Європи
Ferrexpo стала єдиною компанією України, яка потрапила до переліку кліматичних лідерів Європи

Це вже не перша така відзнака для цього провідного виробника залізорудних окатків у Європі

Фото – Україна знову отримала “двійку” від ЄС за роботу над питаннями довкілля
Україна знову отримала “двійку” від ЄС за роботу над питаннями довкілля

Європейський Союз очікує певних кроків від української влади навіть під час війни

Фото – Українець став одним із трьох фіналістів Премії для молодих винахідників
Українець став одним із трьох фіналістів Премії для молодих винахідників

9 липня він побореться за перемогу з голландською фіналісткою та командою з Тунісу