Одна лише Гамбія вжила достатньо заходів для виконання умов Паризької кліматичної угоди, щоб запобігти глобальному потеплінню.
Про це свідчать дані звіту громадської організації Climate Action Tracker.
Експерти аналізували кліматичні цілі 36 країн світу та загалом Європейського Союзу щодо кількості викидів вуглекислого газу до 2030 років. Ще понад 70 країн не надали оновлені цільові показники, тому їх у звіт не включили.
Автори дослідження зазначили, що особливого занепокоєння викликають уряди Австралії, Бразилії, Індонезії, Мексики, Нової Зеландії, Росії, Сінгапуру, Швейцарії та В'єтнаму – вони презентували цілі на 2030 рік навіть менші, ніж висували у 2015 році.
Нова комплексна рейтингова система CAT виявляє кілька поодиноких лідерів (США, ЄС, Німеччина), але більшість цілей і дій урядів країн світу залишаються вкрай або критично недостатніми для протидії змінам клімату.
Глобальна ціль до 2030 року – скоротити викиди вуглекислого газу в світі на 50%, щоб протистояти глобальному потеплінню. Але, згідно зі звітом, більшість країн не планують настільки скорочувати викиди. У звіті зазначається, що лише одна розвинена країна – Велика Британія – визначила національні цілі, які, ймовірно, допоможуть утримати зростання середньої температури до середини XXI століття на рівні 1,5 градуса за Цельсієм.
Нагадаємо, ЕкоПолітика писала про те, що згідно заяви генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша світ перебуває на межі катастрофи через потепління.