Як видобуток торфу призводить до нищення природи: відео

Як видобуток торфу призводить до нищення природи: відео shutterstock
Ганна Велика

Торфовища – це природні вуглецеві сховища та важливі осередки біорізноманіття

Видобуток торфу в Україні треба максимально обмежити й дозволяти лише в межах чинних дозволів.

Таку думку висловив керівник аналітичного відділу Української природоохоронної групи (УПГ) Петро Тєстов, знаходячись на Кутянському торфовому родовищі у Рівненській області.

Він розповідає, що видобуток цієї корисної копалини суперечить всім сучасним підходам до боротьби зі зміною клімату і збереження біорізноманіття. Еколог назвав торфовидобуток “рудиментом XX століття”, який, за його словами, є надзвичайно шкідливим. Він пояснив це тим, що економічний зиск від такого видобутку дуже невеликий, а “шкода довкіллю величезна”.

Тєстов обґрунтував значну шкоду навколишньому середовищу двома причинами:

  • торф – це вуглець, відповідно, його добування – це викиди вуглецю, що суперечить боротьбі зі зміною клімату;
  • заболочені торф'яники в доброму стані – це величезна оаза біорізноманіття.

“І тому кожен раз за фразою "продали спецдозвіл на видобуток торфу" стоїть фактично те, що ми перетворюємо нормальну природну територію, ось в таку можна сказати чорну пустелю з величезними купами торфу”, – говорить еколог.

На думку природоохоронця, вихід лише один: торфовидобуток в Україні треба максимально обмежити й дозволяти лише в межах чинних дозволів, які вже раніше були видані, і “тільки за умови жорсткої рекультивації”.

“Жодного нового родовища під торф не має надаватися”, – наполягає Тєстов.

Відео: facebook.com/UkrainianNatureConservationGroup.

Днями ЕкоПолітика розповідала, що Міндовкілля хоче скасувати окремі дозволи й погодження щодо лісів і надр. Також у вересні ми повідомляли, що Спеціалізована екологічна прокуратура домоглася у суді скасування рішень Державної служби геології та надр України щодо продажу спеціального дозволу для видобутку торфу у межах пралісової пам’ятки природи "Макове болото" на Рівненщині.

Читайте також
Дайджест екозлочинів тижня: боротьба за цінні землі, а також вирубки та забруднення
Дайджест екозлочинів тижня: боротьба за цінні землі, а також вирубки та забруднення

До суду передали справу щодо знищення львівських лісів на понад 112 млн грн

ЕкоПолітика представляє всеукраїнський огляд використання екоподатку
ЕкоПолітика представляє всеукраїнський огляд використання екоподатку

Громади на власний розсуд формують свої екологічні програми, часто додаючи туди неоднозначні заходи

Мертві душі у лісовій галузі: правоохоронці виявили сотні фіктивних працівників
Мертві душі у лісовій галузі: правоохоронці виявили сотні фіктивних працівників

За даними джерел, ДБР продовжує роботу з документування злочинів

На полонині Руна в Карпатах монтують вітряки, попри обіцянки Мінекономіки — активісти
На полонині Руна в Карпатах монтують вітряки, попри обіцянки Мінекономіки — активісти

Триває знищення високогірних лук, а частина місць, де зростали рідкісні рослини, вже знищена