У світі набирає обертів ідея повільної моди, тобто тенденція свідомого підходу до виробництва й вибору одягу, однак деякі речі з часом втрачають свою актуальність, псуються, стають непридатними тощо.
Про те, як дати друге життя старим футболкам, джинсам та іншим речам читайте далі – в матеріалі ЕкоПолітики.
Авжеж, речі, які придатні для повторного використання, краще віддати на благодійність, знайомим, або ж продати. Однак непридатний для ресайклінгу одяг можна перетворити на яскраві елементи інтерʼєру, або ж корисні для побуту речі. Також це допоможе зберегти частину власної історії.
ТОП-10 способів, як повторно використати старі речі:
- Екоторбинка;
Для цього ідеально підійдуть старі майки або футболки. Щоб перетворити їх на екоторбинку достатньо лише зшити нижню частину майки, а рукава стануть ручками. Рукава з футболки можна легко відрізати.
- Сумка-шопер або пляжна сумка;
Також на зручну та міцну сумку для покупок можна перетворити старі джинси, льняні, вельветові або ж грубі бавовняні речі. Таку унікальну річ можна прикрасити аплікацією зі старої футболки, намистинами та іншим наявними елементами декору.
Викройки можна легко знайти в мережі.
- Плед зі светрів;
Непотрібні вʼязані речі можна розпустити на нитки та звʼязати з них плед. Для полегшення роботи можна вʼязати невеликі клаптики, а потім зʼєднати їх один з одним.
- Ліжко для домашнього улюбленця;
Старий джемпер або ж худі можна перетворити на “гніздечко” для кота чи собаки. Для цього потрібно відрізати горловину по лінії плечей та зашити отвір. Майбутнє ліжечко можна наповнити синтепоном з непотрібної подушки, ковдри, або ж старими мʼякими светрами. Після цього потрібно зшити нижній зріз та зʼєднати рукава.
- Покривало;
Старі джинси, або речі з іншої міцної тканини, можна порізати на клаптики та зшити разом, перетворивши їх на покривало. Окрім того, інші речі також можна перетворити на лоскутну ковдру завдяки техніці печворк.
- Тканинний килимок;
Для цього старі футболки потрібно розрізати на смужки та сплести їх вручну, за допомогою гачка, на основі сітки тощо. Таким чином у вас вийде унікальна річ, яка також є традиційним елементом інтерʼєру для українців.
- Іграшки;
Непотрібний одяг можна перетворити на будь-яку текстильну іграшку та наповнити її наявним синтепоном, або ж мʼякими светрами.
- Подушка;
Таку подушку можна зробити будь-якого розміру та форми, наповнити її наявним синтепоном, згорнутими старими рушниками, іншими речами тощо.
- Органайзер;
Непотрібні частини старих джинсів, особливо з кишенями, можна зʼєднати з основою та почепити на стіну, наприклад закріпивши на палиці.
- Прикраси.
Зі старих речей можна зробити низку різних прикрас на ялинку.
Таке повторне використання одягу допоможе зменшити викиди парникових газів, які утворюються на звалищі від всього сміття. Також більша частина одягу так чи інакше містить синтетичні матеріали, які забруднюють довкілля мікропластиком, барвниками тощо. Тому повторне використання наявних речей допомогає у глобальній боротьбі зі зміною клімату.
Свідомий підхід до використання одягу також допоможе зменшити попит на нафту, з якої і виготовляють значну частину споживчих товарів.
Раніше ЕкоПолітика підготувала корисні поради про те, як дати друге життя обмилкам, щоб одночасно допомогти природі та зекономити гроші.