Штучні ялинки окупають свій екологічний слід за 20 років, в той час як живі кілька років поглинають вуглець на спеціальних плантаціях.
Про те, як обрати дружнє для довкілля новорічне дерево розповіла ініціатива “Зелений птах” у Facebook.
Найекологічнішою активісти називають живу ялинку.
Їх вирощують на плантаціях, які нічим не відрізняються від плантацій овочів, або фруктів, адже після вирубки висаджують нові саджанці. За молодими деревами доглядають, а вони в цей час поглинають вуглекислий газ і допомагають стримувати темпи глобального потепління.
Щоб придбати саме таке правильне дерево, екоактивісти радять вирушити за покупкою на ялинковий базар, де продавці видають квитанцію та можуть показати документи на заготівлю та перевезення.
Для виробництва штучних ялинок треба багато ресурсів, до того ж варто врахувати перевезення. Адже більшість штучних дерев виготовляють у Китаї.
“Такі дерева окупають свій екологічний слід лише у тому випадку, якщо її використовують упродовж 20 років. Ялинки роблять із металу та пластику і часто використовують ПВХ, тому їх неможливо переробити, а саме виробництво може бути токсичним”, – пояснює “Зелений Птах”.
Як відомо, ПВХ це різновид пластику, до складу якого входять фталати – токсичні речовини, які з легкістю потрапляють в організм та шкодять здоров’ю.
Також варто правильно утилізувати як живі, так і штучні новорічні дерева.
Живу ялинку не можна викидати на звалище через виділення метану під час розкладання. Двометрове дерево, розкладаючись на сміттєзвалищі, викине в атмосферу 16 кілограмів CO2 – стільки ж, скільки виробництво 160 паперових стаканчиків, що прискорює кліматичні зміни.
Але якщо здати дерево на переробку то з нього зроблять тріску і використають як підстилку для тварин.
“Щодо штучних ялинок, наша порада така: не купуйте нові, а якщо у вас вже є така ялинка, використовуйте її якомога довше і вже після того здавайте для безпечного спалювання до Зеленого Птаха”, – закликає ініціатива.
Окрім того можна прикрасити живе дерево, що росте на вулиці.
Нагадаємо, українцям розповіли, як кліматичні зміни зачеплять кожного жителя планети і чим можна зарадити.