Як обрати безпечну іграшку для дитини

Як обрати безпечну іграшку для дитини

Маргарита Толстих

Варто звертати увагу на колір, матеріал та запах дитячої забавки

Іграшки для малюків, дошкільнят та молодших школярів в ідеалі мають бути безпечними не лише для самої дитини, але й для довкілля. Адже за статистикою більшість із них через місяць потрапить на смітник.

Як обрати екологічну, привабливу за ціною та безпечну іграшку розповіла експертка та екоактивістка Маргарита Мостовая.

Найперше увагу потрібно звернути на запах. Іграшка із якісних матеріалів не повинна різко пахнути синтетикою чи пластмасою. Це - запорука того, що під час гри з нею дитина не візьме її до рота та не отримає хімічне отруєння. Також є висока вірогідність, що така забавка "дружня" до природи. Вона не буде розкладатися на звалищі сотні років.

Друга ознака - це фарба. Вона не має злазити під час дотику руки чи під дією води. Також бажано, щоб іграшка була пофарбована у нейтральні кольори. Вони не перевантажують очі та нервову систему дитини. А фіолетові зайці й рожеві білочки і зовсім шкідливі для розвитку малюка. Вони формують у дитини неправильне уявлення про живу природу.

Для дитини будь-якого віку дуже важливий тактильний контакт. Тому якісна та безпечна іграшка має бути приємною на дотик  і не дряпати руки.

Добре, якщо нова забавка буде багатофункціональною. По-перше, вона не швидко набридне дитині. По-друге, максимально розвиватиме усі необхідні навички маленького господаря.

У магазині батькам варто попросити у продавця сертифікат на забавку. Якщо такого документу немає, від купівлі краще відмовитися. Іграшка може бути вироблена із небезпечних матеріалів, які не пройшли перевірку.

Раніше ЕкоПолітика писала про те, як перетворити пластикові кришечки на екологічні та потрібні речі. Наприклад, у Херсоні школярі роблять із них дизайнерські речі.

Читайте також
У ЄС спрощують регламент про вирубку лісів: які зміни передбачені
У ЄС спрощують регламент про вирубку лісів: які зміни передбачені

Документ набуде чинності наприкінці цього року

У Карпатах знищили праліси, щоб прокласти лісову дорогу
У Карпатах знищили праліси, щоб прокласти лісову дорогу

Представники багатьох природоохоронних організацій та об’єднань, а також місцеві журналісти твердять, що ці ділянки лісу зносять для спорудження вітропарку ТОВ "УК" "Вітропарки України"

У Міндовкілля призначили нового заступника: хто він та що про нього відомо
У Міндовкілля призначили нового заступника: хто він та що про нього відомо

Новопризначений чиновник має великий досвід у сфері управління, проте жодного – у природоохоронній царині