З кожним роком сортування сміття та зменшення споживання стає все більш звичним, однак поводження з деякими побутовими відходами досі ставить у “глухий кут”. Серед таких відходів – залишки твердого мила, так звані “обмилки”.
ЕкоПолітика підготувала для своїх читачів корисні поради про те, як дати друге життя “обмилкам”, щоб одночасно допомогти природі та зекономити гроші.
Як непотрібні шматочки перетворити на нове мило?
Хоча використовувати мило можна будь-якого розміру, зазвичай маленькі шматочки занадто незручні і люди їх викидають у загальний контейнер. Проте з обмилків можна виготовити нове мило.
Щоб отримати рідке мило, обмилки потрібно подрібнити та змішати з гарячою водою та гліцерином у пляшці з дозатором. Таке мило матиме і додаткові переваги, адже гліцерин дозволить зволожити шкіру рук.
Також можна виготовити тверде мило без гліцерину з додаванням улюблених ефірних олій, молока, кави тощо.
Окрім того, таке мило може використовувати при утепленні вікон на старих рамах. Для цього папір або тканину потрібно змастити мильним розчином.
Чому не можна викидати мило у каналізацію чи сміття
Зазвичай екосвідомі люди надають перевагу саме твердому милу, адже це дозволяє уникнути додаткового сміття – пластикової пляшки з дозатором або без нього. Тверде та рідке мило має майже однаковий хімічний склад і складається з солей жирних кислот. Завдяки своїм властивостям мило “оточує” частинки бруду, що дозволяє їх легко змити водою.
Проте потрапляючи у довкілля мило, не очищає його від забруднення, а лише збільшує. І переробка залишків мила є важливим кроком у збереженні навколишнього середовища та зменшенні відходів.
Нагадаємо, українців закликали використовувати дружні для довкілля засоби під час прибирання, що допоможе заощадити кошти, зберегти здоровʼя та природу.