Верховна Рада України в перший пленарний тиждень листопада розгляне низку законопроєктів, серед яких лише кілька стосується сфери охорони довкілля.
ЕкоПолітика підготувала для своїх читачів короткий огляд екологічного порядку денного парламенту в період із 2 до 5 листопада.
Зазначимо, що за низку законопроєктів відповідальний голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко.
4 листопада (четвер)
- Законопроєкт № 5723 "Про Загальнодержавну цільову соціальну програму "Питна вода України" на 2022-2026 роки". Авторства Кабінету міністрів України.
Документ пропонує врегулювати на законодавчому рівні питання затвердження нової Загальнодержавної цільової соціальної програми "Питна вода України" на 2022-2026 роки на заміну Загальнодержавної цільової програми "Питна вода України" на 2011-2020 роки, дія якої закінчилася.
- Законопроєкти "Про внесення змін до законів України щодо питання впровадження накопичувачів енергії":
– № 5436 від 28.04.2021, де серед розробників – народний депутат Олексій Кучеренко,
– № 5436-1 від 11.05.2021 від народного депутата Юрія Камельчука,
– № 5436-2 від 19.05.2021 депутата Андрія Геруса,
– № 5436-д (доопрацьований профільним комітетом).
Усі вони дають можливість для роботи нового учасника ринку – оператора системи накопичення енергії (СНЕ).
5 листопада (п'ятниця)
- Законопроєкт № 5159 "Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження відповідальності за порушення порядку здійснення стратегічної екологічної оцінки". Авторства Кабінету міністрів України.
Мета документа – встановити відповідальність за порушення законодавства у сфері стратегічної екологічної оцінки.
- Проєкт закону № 5379 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи". Серед ініціаторів значиться народна депутатка О. Василевська-Смаглюк.
- Законопроєкт № 5602 "Про внесення змін до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему". Авторства Кабінету міністрів України.
Нагадаємо, що ЕкоПолітика підготувала дайджест екологічних подій на перший тиждень листопада. Для участі в низці заходів потрібна обов'язкова реєстрація.