Вінничан закликали допомогти озеленити місто за допомогою екододатку Shutterstock

Вінничан закликали допомогти озеленити місто за допомогою екододатку

Катерина Бєлоусова

Дерева очищають повітря, яким ми дихаємо та фільтрують воду, яку ми п'ємо

У Вінниці через додаток “Екомобіль” містяни можуть збирати "плюсики в карму" від здачі відсортованого сміття, на гроші з якого організатори будуть озеленяти місто.

Наразі програми з посадки дерев та зниження вирубки є пріоритетними для багатьох держав, повідомляє “Еко-Сервіс” у Facebook.

Додаток доступний в App Store та Play market.

Ліси забезпечують роботою понад 1,6 мільярда людей, поглинають шкідливий вуглець з атмосфери та є ключовими інгредієнтами 25% усіх ліків. Навіть аспірин походить з кори дерева.

“Дерева очищають повітря, яким ми дихаємо, фільтрують воду, яку ми п'ємо, і забезпечують довкілля більш ніж 80% наземного біорізноманіття світу”, – зазначили в матеріалі.

Основні причини, які підтверджують важливість дерев:

  • Очищають повітря;
  • Знижують температуру в містах на десятки градусів;
  • Це природні насоси, що рятують від повеней;
  • Дерева зберігають ґрунти родючими;
  • Підтримують психологічне здоровʼя, адже прогулянка лісом протягом декількох годин знижує рівень стресу та активізує імунну систему організму.

Нагадаємо, у Вінниці екоактивісти запустили мобільний додаток "Екомобіль”, який допоможе зменшити кількості відходів на полігонах і озеленити місто.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, відсутність переробки скла значно підвищує вартість скловиробів через витрати сировини на їх виготовлення та призводить до засмічення полігонів величезною кількістю склобою.