Викиди парникових газів у Великобританії зменшилися на 5,4% у 2023 році shutterstock

Викиди парникових газів у Великобританії зменшилися на 5,4% у 2023 році

Єлизавета Волкотруб

Це було досягнуто завдяки зниженому використанню газу для генерації електроенергії та опалення будинків

Уряд Великобританії опублікував дані за 2023 рік, які свідчать про зниження викидів парникових газів до 384,2 млн тонн.

Про це повідомляє Reuters.

"Це зниження в 2023 році в першу чергу пов’язане зі скороченням попиту на газ у секторах постачання електроенергії, будівель і та використання продукції." — зазначили у Департаменті енергетики та забезпечення нульових викидів (DESNZ).

Загальний обсяг викидів парникових газів у 2023 році оцінювався в 384,2 мільйона тонн еквівалента вуглекислого газу. Сектор електроенергетики, на який припадає близько 11% викидів парникових газів у Британії, зафіксував найбільше падіння – 41,1 МтCO2e порівняно з 51,9 MtCO2e у 2022 році.

Як показали дані, виробництво електроенергії на газових електростанціях у Великобританії знизилося на 21,1% у 2023 році. У секторі будівництва та використання продукції викиди зменшилися на 6,2%.

"Значною мірою це відбулося через зниження попиту на опалення, спричинене високими витратами на електроенергію та іншими тратами." — заявили у DESNZ.

Викиди в промисловому секторі зменшились на 8% через скорочення споживання палива в металургійній промисловості, а ось у домашньому транспортному секторі, до якого входить автомобільний транспорт, авіація та морський транспорт, викиди зменшилися на 1,4%. Викиди CO2 оцінили у 302,8 мільйонів тонн і це на 6,6% нижче, ніж у 2022 році.

Як повідомляла Екополітика раніше, дослідження науковців з Барселонського інституту глобального здоров’я (ISGlobal) показало, що за останні 20 років в Європі покращилася якість повітря, однак близько 98% людей живуть у районах з нездоровим рівнем дрібних частинок PM2,5.

Читайте також
У 2023 році рівень парникових газів у повітрі досяг рекордних показників
У 2023 році рівень парникових газів у повітрі досяг рекордних показників

NOAA оголосило, що викид вуглекислого газу у 2023 році піднявся на третє місце за 65 років ведення записів

Столицю Фінляндії охопив неприємний запах сірки у повітрі
Столицю Фінляндії охопив неприємний запах сірки у повітрі

У регіоні шукають причину появи запаху