Компанія Vestas побудує у Польщі першу офшорну вітрову електростанцію у Балтійському морі Baltic Power, де 52 з 76 веж турбін будуть виготовлені зі сталі з низьким вмістом вуглецю.
Потужність ВЕС сягатиме 1,2 ГВт, що забезпечить електроенергією понад 1,5 мільйона сімей, повідомляє пресслужба ArcelorMittal.
Зазначається, що Vestas уклав партнерство з ArcelorMittal на поставку сталі XCarb для значного скорочення викидів вуглекислого газу під час виробництва веж вітрових турбін. Цю сталь ArcelorMittal виробляє у Бельгії повністю з брухту, який плавиться в електродуговій печі, що на 100% працює на енергії вітру.
У пресслужбі розповіли, що ArcelorMittal є єдиним виробником сталі, який виробляє сталевий лист з низьким рівнем викидів вуглецю великих розмірів (до 18 тонн). Це мінімізує потребу у зварюванні та пов’язані з цим викиди CO2.
У повідомленні підкреслили, що сталь і залізо становлять 80-90% маси матеріалу вітряної турбіни та створюють приблизно 50% викидів за весь її життєвий цикл. Завдяки співпраці, Vestas може досягти 66% зниження інтенсивності викидів на кг сталі, порівняно з традиційною сталлю.
Генеральний директор Baltic Power Ярослав Брода назвав проєкт піонером сталого майбутнього в секторі відновлюваної енергії. Адже він є найбільшою інвестицією у відновлювані джерела енергії у Східній Європі та встановлює нові стандарти.
Зазначається, що будівництво вітрової електростанції Baltic Power розпочнеться у 2025 році. ВЕС планують запустити у 2026 році.
"Це партнерство надсилає чітке повідомлення про те, що вже сьогодні можливо розпочати будівництво інфраструктури відновлюваної енергетики, необхідної в Європі, зі сталі з низьким рівнем викидів вуглецю, виготовленої з європейським ланцюгом поставок, – сказав директор з маркетингу промисловості ArcelorMittal Europe – Flat Products Лоран Пласман. – Завдяки посиленню державної політики підтримки використання сталі з низьким рівнем викидів вуглецю в будівництві інфраструктури відновлюваних джерел, цей проєкт може стати першим із багатьох, які забезпечать енергію вітру для будинків і промисловості по всій Європі".
Нагадаємо, в Іспанії на узбережжі Лас-Пальмас побудують пілотну платформу Seaworthy, яка складатиметься з вітряної турбіни потужністю 4,3 МВт, перетворювача хвильової енергії на 0,8 МВт, а також потужності для виробництва та зберігання зеленого водню.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, дослідження європейської вітроенергетичної асоціації показало, що у 2023 році в ЄС запустили 17 ГВт нових вітроенергетичних потужностей, зокрема 14 ГВт наземних та 3 ГВт офшорних ВЕС.