Венесуела налічувала 6 льодовиків, 5 з яких згодом зникли, а останній, льодовик Гумбольдта, відомий також як Ла-Корона, зменшився і перетворився на крижане поле.
Про це повідомило видання The Guardian.
Вчені попередили, що це лише початок. Кліматолог та історик погоди Максиміліано Еррера наступними у черзі назвав Індонезію, Мексику та Словенію. Він вважає зникнення всіх льодовиків у Венесуелі знаковою подією, особливо в контексті тенденцій глобального потепління.
Стрімке зменшення льодовика Гумбольдта, розташованого поблизу Піко Гумбольдта, другої за висотою вершини Венесуели, стало неприємною несподіванкою навіть для науковців. Вони очікували, що він проіснує ще десятиліття, але наразі площа льодовика становить вже менше 2 га.
Політична нестабільність у регіоні перешкоджала проведенню наукового моніторингу, а останні оцінки засвідчили неочікувано швидке скорочення площі цього видатного представника льодовиків.
Головною причиною його відступу еколог з наукової програми Adaptation at Altitude Луїс Даніель Лламбі називає відсутність у льодовика Гумбольдта зони акумуляції — найважливішої області, де може утворюватися новий лід, і він просто руйнується без можливості регенерації. Суттєвий вплив також спричинило таке явище, як Ель-Ніньйо. Воно посилило потепління, особливо в тропічних регіонах, як-от Венесуела, і зробило льодовики ще більш уразливими.
Ці швидкі зміни є яскравим прикладом серйозних кліматичних проблем, з якими стикається наша планета.
Як повідомляла раніше ЕкоПолітика, вчені підтвердили стрімке танення льодовиків Гренландії та Антарктиди.