У Китаї науковці дійшли висновку, що морські ссавці дюгоні, які нібито надихнули мореплавців на казки про русалок, вимерли.
Такі висновки зробили вчені Лондонського зоологічного товариства (ZSL) та Китайської академії наук, повідомляє “Еко.Район” у Facebook.
Вони проаналізували історичні дані в місцях, де раніше у Китаї водилися дюгоні. Однак вчені їх не спостерігали з 2000 року.
Як відомо, наразі найбільша популяція дюгоней, або морських корів, (більше 10 000 особин) мешкає у Великому бар'єрному рифі та в Торресовій протоці. Біля узбережжя Танзанії останній екземпляр дюгоня спостерігали 22 січня 2003 року, після 70-річної перерви.
Тварина важить близько 500-600 кг, а довжина її тіла сягає 2,5-4 м. Основу їх раціону складають водні рослини.
Дюгоней винищують через м'ясо та жир, шкуру і кістки, які йдуть на вироби під слонову кістку. У деяких азійських культурах частини тіла дюгоней використовуються в традиційній медицині.
Нагадаємо, норвезький вовк назавжди зник із дикої природи.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, дослідження, опубліковане в журналі Science, показало, що обмеження підвищення температури до 2° за Цельсієм зменшить ризик масового вимирання морської біоти більш ніж на 70%.