Вчені виявили рідкісного сірого кита, який вимер в Атлантичному океані 200 років тому  NEAQ, Х

Вчені виявили рідкісного сірого кита, який вимер в Атлантичному океані 200 років тому 

Ганна Велика

Це захопливе відкриття, за їхніми словами, ілюструє вплив зміни клімату на морське життя

Дослідники з акваріума Нової Англії в Бостоні підтвердили присутність біля берегів Нової Англії сірого кита, який вимер в Атлантичному океані два століття тому. Тварину зустріли під час польоту за 50 км на південь від Нантакета, штат Массачусетс (США).

Про це повідомив акваріум Нової Англії на своїй сторінці у мережі Х.

Цих морських велетнів майже повністю винищили в епоху комерційного китобійного промислу. Кит, який може важити до 27 215 кілограмів, зазвичай мешкає в північній частині Тихого океану. Він зник з Атлантичного океану ще у XVIII столітті, але за останні 15 років було зафіксовано 5 задокументованих спостережень цієї тварини в атлантичних і середземноморських водах.

"Мій мозок намагався обробити те, що я бачила, тому що ця тварина була чимось, що насправді не повинно існувати в цих водах. Ми сміялися, тому що це було дико і захопливо – побачити тварину, яка зникла з Атлантики сотні років тому!" – сказала науковий технік Кейт Леммле.

Вчені кажуть, що були дуже раді побачити тварину, але її поява, ймовірно, пов'язана з потеплінням на планеті. За їхніми словами, Північно-Західна протока, який з'єднує Атлантичний і Тихий океани через Північний Льодовитий океан у Канаді, влітку в останні роки не покривається льодом, а це означає, що сірі кити можуть вільно пересуватися.

NEAQ, Х

Фото: New England Aquarium

Орла О'Брайен, молодший науковий співробітник Центру океанічного життя Андерсона Кабота в акваріумі Нової Англії каже, що поява тварини біля берегів Нової Англії слугує "нагадуванням про те, як швидко морські види реагують на зміну клімату, коли їм випадає така можливість".

Сьогодні чисельність китів відновилася настільки, що Міжнародний союз охорони природи вважає їх видом, який викликає "найменше занепокоєння". Однак організація вважає, що західна популяція китів, які живуть біля берегів Азії, перебуває під загрозою зникнення.

Днями ЕкоПолітика розповідала, що Всесвітній фонд дикої природи хоче переселити двох зубрів-самців із Вінницької області до Національного природного парку "Залісся", щоб врятувати місцеве стадо зубрів від вимирання, адже усі 4 його дорослі самці загинули на початку повномасштабного вторгнення.

Читайте також
Горнятко ранкової кави за рік значно здорожчало: як до цього причетна зміна клімату
Горнятко ранкової кави за рік значно здорожчало: як до цього причетна зміна клімату

Фермерам доводиться докладати більше зусиль для підтримки своїх полів

Україна може залишитись без борщу: як до цього причетна зміна клімату
Україна може залишитись без борщу: як до цього причетна зміна клімату

Але є й кілька неочікуваних “плюсів” для аграріїв

Кабмін ухвалив план виконання Стратегії адаптації до зміни клімату на найближчі роки 
Кабмін ухвалив план виконання Стратегії адаптації до зміни клімату на найближчі роки 

Серед запланованих заходів – проведення інвентаризації лісів, збільшення площі територій природно-заповідного фонду та реформування системи екоконтролю