Держпідприємство “Ліси України” планує у 2024 році висадити 200 мільйонів сіянців на зрубах, землях громад, що передані до лісового фонду, та всіх вільних територіях для лісорозведення.
Під час кампанії використовуватимуть принципи природного лісівництва, повідомляє голова “Лісів України” Юрій Болоховець у Facebook.
Він підкреслив, що в Україні створюватимуть якісні, високопродуктивні ліси, стійкі до змін клімату.
Серед ключових тенденцій лісорозведення 2024 року Болоховець назвав:
- збільшення частки сіянців із закритою кореневою системою вдвічі, тобто до 20 млн. Це підвищить приживлюваність дерев, дозволить висаджувати їх протягом більш тривалого періоду та зменшити витрати на догляд;
“Для вирощування якісного садивного матеріалу з ЗКС продовжуємо відкривати нові насіннєво-селекційні центри і збільшувати потужність існуючих”, – підкреслив він.
- оновлення лісонасіневої бази — ділянки лісу з найбільш генетично досконалим насінням, зокрема створення 100 га клонових насаджень;
- відхід від монокультурного лісу – висадка змішаних порід, наприклад комбінації сосни, дубу, липи тощо з додаванням плодово-ягідних дерев. Це допоможе збільшити біорізноманіття. Окрім того, у хвойних насадженнях створять буферну зону з листяних дерев для зменшення ризиків виникнення пожеж;
- 29% від загального плану висадки складає дуб, що підвищить економічну складову.
Болоховець наголосив, що сіянці інвазивних видів у нових лісах складатимуть менш як 1% на ділянках де це дійсно виправдано, а решта дерев – місцеві види, зокрема:
- 60% — хвойні породи: сосна, ялина, ялиця, модрина;
- 40% — листяні: дуб звичайний, вільха, ясен, клен, липа, горіх грецький.
Нагадаємо, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів скасувало перелік 13 інвазійних дерев, які заборонено висаджувати для створення та відновлення лісів та полезахисних смуг.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні в рамках програми ”Зелена країна” навесні 2023 року висадили 108 мільйонів деревних рослин на площі 15 180 гектарів.