Українська компанія з управління відходами реалізує з компанією “Danone Україна” проєкт з переробки протермінованої молочної продукції та дитячого харчування.
Зіпсовану продукцію вони відправляють на біогазову станцію, а частину упаковки – на спалювання з виробництвом енергії, повідомляє “Центр управління відходами” у Facebook.
Зазначається, що відходи упаковки сортують та відправляють на переробку, щоб виготовляти з них нові товари. Матеріали, які неможливо переробити передають на безпечне спалювання з виробленням теплової та електричної енергії.
Автори підкреслили, що на переробку потрапляє 90% продукції, а на спалювання – близько 10%.
“Вже понад 3 роки ми допомагаємо утилізовувати протерміновану молочну продукцію, а також її залишки, які неминуче утворюються у процесі виробництва”, – розповіли вони.
В повідомленні наголосили, що на першому етапі переробки молочні залишки відділяють від упаковки. Паковання, придатне для подальшої переробки, очищують від залишків молока у спеціальних миючих машинах без спеціальних хімікатів.
Автори пояснили, що зіпсоване молоко та стоки з миючих машин збирають у спеціальні ємності та відправляють на біогазову станцію. Там вони перетворюються на біогаз шляхом анаеробного розпаду.
В ЦУВ також проводять глибоке сортування відходів упаковки. Придатні до переробки матеріали стають сировиною для виготовлення нових товарів.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Львові компанія "Мебель-Сервіс" генерує на власній біоТЕЦ теплову (потужність 8 МВт) та електричну (потужність 2,2 МВт) енергію з відходів свого виробництва. Вона забезпечує себе та близько 8 тисяч сімей енергією.