В Україні за рік повернули 65 гектарів “роздеребанених” заповідних земель shutterstock

В Україні за рік повернули 65 гектарів “роздеребанених” заповідних земель

Катерина Бєлоусова

Ландшафтному заказнику загальнодержавного значення на Дніпровщині повернули близько 42 гектарів земель

В Україні у 2022 році суди повернули національним природним паркам (НПП) 65 гектарів незаконно вилучених земель.

Наразі ще 23 аналогічні справи розглядаються у судах, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у Facebook.

В пресслужбі зазначили, що серед повернутих заповідних земель були:

  • 42,2 гектара – ландшафтному заказнику загальнодержавного значення "Кам’янський прибережно-річковий комплекс" на Дніпровщині;
  • 10,8 гектара – НПП "Гомільшанські ліси" на Харківщині;
  • 10 гектарів – НПП "Нижньосульський" у Полтавській та Черкаській областях;
  • 1,6 гектара – НПП "Карпатський" на Іано-Франківщині;
  • 0,3 гектара – НПП "Голосіївський" у Києві.

“Міндовкілля й надалі активно співпрацюватиме з правоохоронними органами для захисту природно-заповідних територій України”, – підкреслили в повідомленні.

В пресслужбі розповіли, що наразі Міндовкілля та Спеціалізована екологічна прокуратура налагодили  ефективну взаємодію щодо ефективного представництва інтересів держави у судах та надання відповідної інформації для забезпечення процесуального керівництва у кримінальних провадженнях в сфері охорони навколишнього природного середовища.

Автори додали, що у 2022 році спільним наказом Офісу Генерального прокурора, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки, Міндовкілля, Міністерство аграрної політики та продовольства затверджено Порядок взаємодії між органами прокуратури, Нацполіції, СБУ, уповноваженими органами державного нагляду (контролю), державними спеціалізованими установами під час виявлення та здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень проти довкілля.

Вони наголосили, що природно-заповідний фонд України є національним надбанням та важливою частиною світової системи природоохоронних територій, які необхідно берегти для наступних поколінь.

Нагадаємо, на Вінниччині Державне бюро розслідувань повідомило про підозру ліснику з Ямпільського лісництва ДП "Жмеринське лісове господарство", за розорання 14 гектарів заповідника. Це була частина плану зі створення приватного мисливського угіддя.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Київська міська рада відмовилася від створення Національного меморіального військового кладовища в заповідному  урочищі "Лиса Гора", проти якого виступали кияни, низка екологів, активістів та військових.

Читайте також
В Міндовкіллі відреагували на скандал довкола законопроєкту №11024 про заповідники
В Міндовкіллі відреагували на скандал довкола законопроєкту №11024 про заповідники

Відомство пояснило, для чого внесли зміни у закон про природоохранні об'єкти

Активісти б’ють на сполох: лісівники нищать Канівський заповідник
Активісти б’ють на сполох: лісівники нищать Канівський заповідник

Указ про його розширення з 2010 року ще не виконаний повністю