В Україні війна завдала шкоди повітрю та землям на кілька сотень млрд гривень ecopolitic.com.ua

В Україні війна завдала шкоди повітрю та землям на кілька сотень млрд гривень

Катерина Бєлоусова

Розрахунки здійснювалися відповідно до спеціально створених методик

В Україні за 4 місяці з початку повномасштабного вторгнення російські війська завдали землям та повітрю збитків на суму майже 254,3 млрд гривень, за розрахунки Оперативного штабу.

Найбільшої шкоди завдано ґрунтам на Львівщині та Харківщині, повідомляє Держекоінспекція у Facebook.

З 24 лютого ворожі ракети спричиняють пожежі, що вивільняє у повітря тонни шкідливих речовин, засмічують землі уламками ракет, техніки, розтрощених об’єктів.

Оперативний Штаб веде реєстр екозлочинів країни-агресора та розрахунків розміру шкоди, завданої довкіллю. 

Найбільшої шкоди протягом чотирьох місяців повномасштабного вторгнення завдано:

  • землі та ґрунтам на загальну суму майже 80,5 млрд гривень;
  • атмосферному повітрю на загальну суму понад 173,8 млрд гривень.

Так, лише на Луганщині через військові дії та в результаті неорганізованого викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що сталось внаслідок горіння, довкіллю завдано шкоди на суму понад 98,7 млрд гривень.

“Землям та ґрунтам найбільших збитків завдано на Львівщині та Харківщині, а це  33,2 млрд гривень та 22,2 млрд гривень відповідно”, – йдеться в матеріалі.

Розрахунки здійснювалися відповідно до спеціально створених Методик розрахунку шкоди навколишньому природному середовищу, що були розроблені Оперативним Штабом при Держекоінспекції, а саме:

  • розрахунку неорганізованих викидів забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій та/або під час дії воєнного стану та визначення розмірів завданої шкоди", затвердженої Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 13.04.2022 № 175, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.04.2022 за N 433/37769.
  • визначення розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану", затвердженої наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України наказом від 4 квітня 2022 року № 167.

Нагадаємо, екоактивісти закликали українців, які розбирають зруйновані будинки використовувати спеціальний одяг, маску та окулярах, щоб захиститися від азбесту.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Євросоюз готовий надавати Україні експертну та практичну допомогу в оцінці завданої шкоди, в процесі післявоєнної відбудови та відновлення довкілля.

Читайте також
Названі збитки для природи України від одного російського танка
Названі збитки для природи України від одного російського танка

Десятитонна техніка ущільнює ґрунт до глибини 60 см, а танк важить близько 40 тонн

Названі нові збитки довкіллю України від російської агресії. Дайджест
Названі нові збитки довкіллю України від російської агресії. Дайджест

У липні росія завдала по Україні 49 ракетних і 44 авіаударів

Озвучені нові збитки природі України за тиждень. Дайджест
Озвучені нові збитки природі України за тиждень. Дайджест

Масштабні пожежі на інфраструктурних та промислових об’єктах призводять до отруєння повітря особливо небезпечними речовинами, які можуть переноситися вітрами на великі відстані