В Україні відкрили пʼятий Офіс декарбонізації та енергоефективності

В Україні відкрили пʼятий Офіс декарбонізації та енергоефективності shutterstock
Катерина Бєлоусова

Наразі на Харківщині внаслідок російської агресії пошкоджено або зруйновано близько 25 тисяч будинків

На Харківщині відкрили Офіс декарбонізації та енергоефективності, який став пʼятим в Україні.

Це допоможе підтримати у регіоні розвиток сучасних тенденцій енергоефективності та низьковуглецевої економіки, а також надасть доступ до фінансової і державної підтримки, повідомляє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження у Facebook.

Зазначається, що відповідний меморандум підписали очільники Держенергоефективності, Харківської обладміністрації та обласною ради, а також Асоціації органів місцевого самоврядування області.

"Ми налаштовані на конструктивну і продуктивну співпрацю з усіма громадами Харківщини. І я впевнена, що разом ми успішно пройдемо наш шлях по зменшенню енергоспоживання та зниженню викидів СО2 і відбудуємо регіон на принципах енергоефективності!", – сказала голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва.

У пресслужбі розповіли, що Харківський регіон один з найбільш постраждалих внаслідок військової агресії росії та щоденно зазнає нових руйнувань. На сьогодні пошкоджено або зруйновано вже близько 25 тисяч будинків.

Замазєєва підкреслила, що під час розробки планів з майбутньої відбудови, керівництво кожної області та очільники громад вже сьогодні мають застосовувати сучасні принципи енергоефективності та розвитку низьковуглецевої економіки. Це допоможе відбудовувати країну за європейським принципом "Енергоефективність перш за все”.  

Зазначається, що Офіс стане майданчиком для: 

  • комунікації між Держенергоефективності та громадами Харківщини щодо розробки місцевих енергетичних планів;
  • впровадження систем енергоменеджменту, енергоаудитів та енергетичної сертифікації будівель;
  • використання альтернативних джерел енергії та місцевих видів палива.

У пресслужбі додали, що під час відкриття Офісу відбулося вручення сертифікатів енергоменеджерам громад, які успішно завершили навчання в Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова.

Нагадаємо, у Житомирі відкрили Офіс декарбонізації та енергоефективності, який став четвертим в Україні. 

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Європейська комісія оприлюднила оновлену Директиву з енергоефективності 2023/1791, яка запроваджує принцип "енергоефективність перш за все" в енергетичній та неенергетичній політиці.

Читайте також
Ferrexpo прискорює "зелений" перехід: екодосягнення компанії в межах ESG
Ferrexpo прискорює "зелений" перехід: екодосягнення компанії в межах ESG

Компанія втілює проєкт Green Mine, прагнучи звести до мінімуму викиди в гірничому виробництві

Дикий степ: відновлення трав’янистих екосистем допомагає утримувати вуглець
Дикий степ: відновлення трав’янистих екосистем допомагає утримувати вуглець

Ревайлдинг степових територій може забезпечити громадам доходи завдяки ринку вуглецевих кредитів

Британія повертається до Net Zero, оприлюднивши безвуглецевий план. Екоактивісти мають зауваження
Британія повертається до Net Zero, оприлюднивши безвуглецевий план. Екоактивісти мають зауваження

Крім екологічного ефекту, очікують на скорочення витрат громадян на енергію та економічні стимули

€102 млрд на декарбонізацію: чому Україна не впорається без підтримки ЄС
€102 млрд на декарбонізацію: чому Україна не впорається без підтримки ЄС

Співфінансуючи модернізацію української промисловості, Євросоюз отримає низку суттєвих переваг і для себе