В Україні уряд дав старт передачі меліоративних систем від Міндовкілля до сфери управління Мінагрополітики.
Це дозволить розділити функцій управління інфраструктурою водного господарства та водними ресурсами між Мінагрополітики та Міндовкілля, повідомляє Мінагрополітики у Facebook.
“Це дозволить Мінагрополітки нарешті розпочати реформи у сфері меліорації та модернізації меліоративної мережі країни, підвищити її енергоефективность та потенціал”, – зазначили в матеріалі.
Наразі стан гідротехнічної інфраструктури в Україні не дозволяє зрошенню розвиватися. Від цього напряму залежить не лише продовольча безпека країни, а й ощадливе використання природних ресурсів.
Відтепер Держрибагентство зможе працювати у напрямку:
- відновлення та збільшення площ зрошуваних земель;
- залучення інвестицій у реконструкцію та будівництво меліоративних систем;
- стимулювання водокористувачів щодо створення організацій водокористувачів та державних операторів меліоративних систем;
- побудови ефективної політики тарифоутворення на послуги зі зрошення та дренажу;
- створення програм державної підтримки розвитку меліорації.
До кінця 2022 року Мінагрополітики спільно із Міндовкілля планують повною мірою завершити реалізацію схваленого Урядом у 2021 році рішення "Деякі питання розподілу окремих повноважень центральних органів виконавчої влади у сфері меліорації земель" передавши всю наявну держану меліоративну інфраструктуру до Держрибагентства.
Нагадаємо, на Дністровській ГЕС у липні 2022 року через малу водність виробіток електроенергії зменшився на 43%.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, міністерство юстиції України зареєструвало наказ голови Міндовкілля Руслана Стрільця про затвердження правил роботи Дністровських водосховищ.