Дністровська ГЕС вдвічі зменшила виробіток електроенергії: які причини shutterstock

Дністровська ГЕС вдвічі зменшила виробіток електроенергії: які причини

Катерина Бєлоусова

У липні зафіксовано найменше середнє значення припливу води за останні 37 років

На Дністровській ГЕС у липні 2022 року через малу водність виробіток електроенергії зменшився на 43% у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року.

Однак ПрАТ “Укргідроенерго” забезпечило необхідні екологічні скиди в нижній б’єф з Дністровського водосховища, повідомляє “Укргідроенерго”.

За 28 днів липня 2022 року приплив до Дністровського водосховища дорівнював 64 м3/с, що становить лише 19 % місячної норми та 99 % забезпеченості. 

За даними "Укргідрометцентру", це найменше середнє значення припливу води у липні за весь період експлуатації Дністровського водосховища з 1985 року.

“За останню декаду липня середньодобовий приплив води до Дністровського водосховища зменшився більше ніж втричі у порівнянні з середніми значеннями за багато років”, – зазначили в повідомленні. 

Для забезпечення компенсуючих попусків води в нижній б’єф Дністровського водосховища на рівні не менше 110 м3/с, "Укргідроенерго" формувало свою відповідну торгівельну стратегію на ринку електроенергії.

"У зв’язку з природними явищами засухи та маловоддя, компанією було скориговано стратегію торгівлі, оскільки найважливішим є забезпечення санітарного попуску та економія водних ресурсів", – сказав Богдан Сухецький, заступник генерального директора з комерційної діяльності.

Також, за інформацією "Укргідрометцентру", враховуючи довгостроковий прогноз погоди, можна очікувати і надалі збереження низького припливу з тенденцією до зниження, що призведе до зменшення виробітку електроенергії на Дністровській ГЕС в порівнянні з попередніми роками та подальшого зниження рівнів в Дністровському водосховищі для забезпечення мінімальних екологічних попусків в нижній б’єф згідно Правил експлуатації водосховищ Дністровського комплексного гідровузла.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, "Укргідроенерго" вивчає технологічні можливості для генерації "зеленого" водню на Дніпровській ГЕС.

Читайте також
Каскад Дністровських водосховищ отримав сучасні правила роботи
Каскад Дністровських водосховищ отримав сучасні правила роботи

Досі він працював за правилами, написаними у далекому 1987 році

Кабмін спростив заповнення онлайн-форм для водокористувачів
Кабмін спростив заповнення онлайн-форм для водокористувачів

Під час заповнення онлайн-форм водокористувачами дані з Кадастру підтягуватимуться автоматично

На Житомирщині суд змусив віддати самовільно зайняте водосховище громаді
На Житомирщині суд змусив віддати самовільно зайняте водосховище громаді

Карабачинське водосховище має комплексне призначення – регулювання водного режиму р. Здвиж та акумулювання води для недопущення виникнення надзвичайних ситуацій

Чому шкідливо посипати вулиці сіллю: пояснення експертки. Відео
Чому шкідливо посипати вулиці сіллю: пояснення експертки. Відео

Яку небезпеку для довкілля приховує сіль на дорогах