В Україні створять мережу з 16 центрів реабілітації та порятунку тварин, перший з яких вже відкрили у національному природному парку "Черемоський".
У нацпарку вже почали лікувати першого пацієнта – лисицю з травмованою лапою, яку після одужання повернуть у дику природу, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у Facebook.
“Будівництво центрів реабілітації диких тварин це, по-перше, цивілізований підхід до збереження та допомоги природі. По-друге, це важливий трек в рамках нашого загального бачення відновлення живої природи, яка страждає внаслідок війни. Тому ми вже пропрацьовуємо концепцію створення мережі із 16 таких центрів по всій Україні”, – сказав міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
Зазначається, що у Черемоському нацпарку облаштували три вольєри закритого типу, в яких можуть перебувати як дрібні звірі, так і птахи, а також вольєр для копитних тварин. Вони аналогічні польським вольєрам для реабілітації тварин.
За науковими рекомендаціями, працівники парку мінімально контактують із лисицею, яку передали до центру місцеві мешканці. Після проходження реабілітації експерти вирішать, коли краще її випустити у дику природу.
В повідомленні додали, що у нацпарку також збудують операційну та бокси для догляду за важкотравмованими тваринами.
Зазначається, що проєкт реалізували завдяки допомозі від Польщі та США.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець заявив, що відомство веде переговори щодо створення центру реабілітації дельфінів, який допоможе тваринам вижити.