Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України разом із громадською організацією SaveDnipro зібрали на ресурсі Saveecobot усі актуальні дані про рівень радіаційного забруднення в Україні на єдиній онлайн-мапі.
Про це в понеділок, 29 березня, на своїй фейсбук-сторінці повідомила пресслужба Міндовкілля.
На мапі відображено заміри з точок контролю, розміщених по всій країні. Як зауважили в міністерстві, це стало можливим завдяки співпраці з їхніми партнерами – власниками даних: Міністерством охорони здоров'я, ДСНС, Укргідрометцентром, органами місцевої влади та суб’єктами господарювання.
Актуальну інформацію збирають щодня автоматично або вручну фахівці навіть у найбільш небезпечних населених пунктах. Загалом сьогодні існують 514 точок замірів по всій країні.
Державних:
- МОЗ України — 263;
- Укргідрометцентр — 175;
- ДСНС — 1;
- ЕКОТЕСТ — 1;
- Департамент екології та природних ресурсів Київської обласної адміністрації — 13.
Приватних:
- EcoCity — 51;
- URADMonitor — 3;
- Група ДТЕК — 6;
- АТ "Криворізький залізорудний комбінат" — 1.
Тож кожен може з телефону дізнатися точний рівень радіаційного фону в будь-якому українському місті та загалом в Україні.
У Міндовкілля зазначили, що актуальність створення такого ресурсу виникла через захоплення російськими військовими Чорнобильської та Запорізької атомних електростанцій, після чого інформацію про рівень радіаційного забруднення щодня почали шукати сотні тисяч людей у всьому світі.
"Через терористичні дії окупантів питання радіаційної безпеки сьогодні знову стоїть перед світом досить гостро. Усі ми вже знаємо, якими можуть бути наслідки аварій на об’єктах атомної енергетики. Звичайно, це викликає занепокоєння в українців, громадян інших країн, будь-якої адекватної людини", — зазначив виконувач обов'язків міністра Руслан Стрілець.
За його словами, за таких умов запит на достовірну інформацію про стан радіаційного фону в Україні, де тривають запеклі бойові дії, є дуже високий, а зібрані на єдиній онлайн-мапі актуальні дані дадуть можливість уникнути інформаційного вакууму та дати суспільству максимум достовірної інформації.
Власників, які мають дані про радіаційний фон, закликали долучатися до ініціативи й передавати дані для агрегації та подальшого опублікування задля цивільної оборони під час війни.
Раніше ЕкоПолітика писала, що стало відомо, як війна в Україні впливає на якість повітря.