В трьох областях України ЦНАПи обладнають сонячними панелями shutterstock

В трьох областях України ЦНАПи обладнають сонячними панелями

Катерина Бєлоусова

Проєкт реалізовуватимуть протягом 2024–2026 років

В Івано-Франківській, Житомирській та Одеській областях на будівлях Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) встановлять сонячні електростанції.

Це пілотний проєкт вартістю $18 мільйонів, який реалізують завдяки допомозі Кореї, повідомляє Урядовий портал.

Міністр енергетики Герман Галущенко підкреслив, що цей проєкт є частиною зусиль з децентралізації енергосистеми – одної з ключових складових енергетичної стратегії. 

“Успішна реалізація проєкту дозволить масштабувати його на інші регіони, що стане додатковим кроком на шляху до створення стійкої та розподіленої енергетичної системи України. Дякуємо корейській стороні за внесок у децентралізацію та зміцнення нашої енергосистеми", – сказав він.

Зазначається, що проєкт реалізовуватимуть протягом 2024 – 2026 років. Це дозволить забезпечити автономне електропостачання ЦНАПів, отже, і їхню роботу. Окрім того, це знизить навантаження на централізовану мережу.

Заступник міністра енергетики Ярослав Демченков пояснив, що проєкт передбачає:

  • проведення енергоаудиту;
  • навчання енергоменеджменту;
  • модернізацію електромереж у будівлях;
  • встановлення сонячних панелей із накопичувачами енергії. 

Нагадаємо, на даху одного з найбільших промислових заводів Вінниці ТОВ “GreenCool”, що виробляє холодильне обладнання, встановили дахову сонячну електростанцію потужністю 600 кВт.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Мукачево, що у Закарпатській області, обладнали водозабірну станцію сонячними панелями з потужністю 20 кВт.

Читайте також