До Конгресу США внесли законопроєкт про викиди вуглецю за прикладом європейського CBAM shutterstock

До Конгресу США внесли законопроєкт про викиди вуглецю за прикладом європейського CBAM

Ганна Велика

Це вже не перша подібна законодавча ініціатива

Сенатори розробили та подали до Конгресу США новий законопроєкт “PROVE IT Act” , який передбачає порівняння викидів парникових газів певних товарів, вироблених у Сполучених Штатах, з продукцією з інших країн.

Про це повідомляє SteelOrbis з посиланням на Американський інститут чавуну та сталі (AISI).

За своєю дією цей документ дуже схожий на механізм прикордонного регулювання викидів вуглецю (CBAM) в Європі. У законопроєкті “PROVE IT Act” (Providing Reliable, Objective, Verifiable Emissions Intensity & Transparency) зазначається, що американське виробництво та продукція є одними з найчистіших у світі, а він покликаний “посилити прозорість навколо даних про глобальну інтенсивність викидів, щоб притягнути до відповідальності країни з більш брудним виробництвом”.

Якщо "PROVE IT Act" буде прийнятий, це може призвести до запровадження певних торговельних заходів до імпорту товарів, походження яких є більш інтенсивним з точки зору викидів вуглецю. Виробники сталі здебільшого вітають таку політику, оскільки менший імпорт означає меншу конкуренцію, про яку їм не потрібно турбуватися.

Процес ухвалення урядом закону "PROVE IT Act" може зайняти деякий час. Після набуття чинності він може мати вплив на імпорт із певних країн у довгостроковій перспективі.

"Політика, що спотворює торгівлю в багатьох країнах, продовжує сприяти значному глобальному надлишку сталеливарних потужностей, значна частина яких припадає на країни, що виробляють сталь з набагато більш інтенсивними викидами вуглецю, ніж американська, зокрема Китай, Індію, Індонезію та інші країни Південно-Східної Азії.

Нам потрібна політика, щоб продемонструвати цей поточний дисбаланс у викидах і притягнути до відповідальності закордонних виробників з високим рівнем викидів за їхні значно вищі викиди вуглецю", – говорить Кевін Демпсі, президент і головний виконавчий директор AISI.

Нагадаємо, що у червні 2022 року в Конгресі США була схожа законодавча ініціатива – “Закон про чисту конкуренцію”. За впровадження власного CBAM агітував у 2023 році також Американський інститут чавуну та сталі.

У жовтні 2023 року ЕкоПолітика розповідала про результати дослідження кліматичної коаліції Climate Leadership Council, які показали, що конкурентоспроможність американських фірм може покращитися на тлі запуску європейського механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM).

Читайте також
Ключові відмінності CBAM у Великій Британії та ЄС: експерти розкрили деталі 
Ключові відмінності CBAM у Великій Британії та ЄС: експерти розкрили деталі 

Підходи британського королівства та європейського блоку схожі, але є й розбіжності

ЄС має знову обміркувати можливість звільнення України від CBAM, – аналітики CER
ЄС має знову обміркувати можливість звільнення України від CBAM, – аналітики CER

Фахівці також наполягають на допомозі країнам-партнерам у декарбонізації їхньої промисловості

Експерт назвав 3 складові, які допоможуть Україні уникнути руйнівного впливу CBAM на економіку
Експерт назвав 3 складові, які допоможуть Україні уникнути руйнівного впливу CBAM на економіку

Сплата нового вуглецевого мита – це серйозний виклик для вітчизняних виробників

Українські компанії мають право на європейську підтримку для зеленого переходу, – Станіслав Зінченко
Українські компанії мають право на європейську підтримку для зеленого переходу, – Станіслав Зінченко

Надзвичайно важливо, аби Європейський Союз ставився до України, як до своєї частини, а не як до третьої країни