У Острозі, що на Рівненщині, Водоканал оштрафували на 257 тисяч гривень за забруднення річки Горинь стічними водами та роботу без дозволу на спецвикористання.
За словами директора підприємства Івана Ткачука, це сталось через застаріле обладнання та карантинні обмеження, повідомляє Ostroh.Info.
Під час перевірки Водоканалу, який входить до переліку ТОП – 500 найбільших забруднювачів водних об’єктів України, Держекоінспекція Поліського округу виявила такі порушення:
- забір та скид стічних вод Горині без дозволу на спецвикористання у період з 17 лютого по 7 липня 2020 року;
- перевищення норм гранично допустимої концентрації стічних вод за п’ятьма показниками: залишок азоту амонійного перевищений у 5,96 разів, біохімічне споживання кисню — у 16,5 разів, вміст фосфатів у воді — у 2 рази, а нітратів — у 1,5 рази.
Ткачук стверджує, що Водоканал заключив договір з ТОВ “Амарі Україна” у листопаді 2019 року, який мав оформити дозвіл на водокористування впродовж 3 місяців.
Проте через карантинні обмеження “Амарі Україна” відтермінували цей дозвіл ще на декілька місяців.
За словами Ткачука, перевищення допустимої кількості стічних вод у річці сталося через застаріле обладнання.
“Ще у 2007 році робили проєктно-кошторисну документацію на капремонт. Його у 2018 році знову поновлювали, а перед цим ще у 2016 році для того, щоб можна було зробити повністю реконструкцію водоочисних споруд. На той період часу ні в міської ради, ні в обласної, не було на це коштів. Остання ціна для реконструкції була приблизно 20 мільйонів”, — зазначає Ткачук.
ДЕІ направили листа міському голові Острога щодо порушень з боку Водоконалу. У відповіді він розповів, що на засіданні міської ради прийняли рішення про затвердження програми охорони навколишнього природного середовища Острозької територіальної громади, яка включає реконструкцію водоочисних споруд Острога.
Відповідно до програми, відновлення водоочисних споруд Острога коштуватиме 11,9 мільйонів гривень з обласного бюджету і 100 тисяч грн місцевого.
Проте Ткачук каже, що не отримав ще жодних паперів щодо штрафу.
У разі несплати штрафу Водоканалом, Інспекція звернеться із позовом до суду.
Нагадаємо, рівненські комунальники скидали в озеро нечистоти.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, "Мотор Січ" добровільно сплатила тисячі гривень за забрднення повітря.