В Одесі з-під обстрілів урятували дитинчат червонокнижної лісової кішки. Фото vet.crew

В Одесі з-під обстрілів урятували дитинчат червонокнижної лісової кішки. Фото

Олена Яценьо

Це одні з найрідкісніших тварин України

В Одесі унікальні українські фахівці Леонід і Валентина Стоянови із благодійної організації Vet Crew, що спеціалізується на роботі з екзотичними та дикими тваринами, урятували трьох рідкісних лісових кошенят від обстрілів російських окупантів.

Нині дитинчата червонокнижної лісової кішки перебувають на реабілітації, ідеться в публікації на інстаграм-сторінці БО Vet Crew.

Як розповіли зооактивісти, гніздо кошенят поряд із мертвою матір'ю-кішкою знайшли після чергового обстрілу російською армією Одеської області жителі навколишніх сіл.

Фото: vet.crew

Відтак тварин евакуювали до спеціалізованої ветеринарної клініки Vet Crew Hospital, де їм надали першу допомогу й досі проводять їх реабілітацію та адаптацію після артилерійського обстрілу.

“До нас надійшов терміновий дзвінок. Люди знайшли чотирьох кошенят дикої лісової кішки. Ми не роздумуючи виїхали на виклик. На жаль, поки ми їхали одне кошеня загинуло", — зазначили активісти.

Фото: vet.crew

За їхніми оцінками, без матері кошенята провели приблизно 5-6 днів, а це означає, що стільки ж днів вони були без їжі. Троє кошенят, які вижили, зазнали сильного стресу.

"Після приїзду в клініку ми тут же провели загальний огляд кошенят і виявилося, що одне з них у критичному стані, із сильним виснаженням і системою інфекцією. Нині ми боремося за його життя. Двоє інших кошенят почуваються добре і проходять реабілітацію, є всі шанси, що вони повернуться назад у дику природу", — ідеться в повідомленні.

Фото: vet.crew

Довідка. У 1980 році всі підвиди лісового кота занесли до Червоної книги України, оскільки чисельність цієї нелюдимої тварини знижується через вирубування лісів, винищення та вилов людиною, а тепер ще й війна відіграє свою роль у скороченні їхньої популяції.

За словами фахівців Vet Crew, нині в Україні особин середньоєвропейського лісового кота налічується приблизно 300.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Leonid and Valentina Stoyanov (@vet.crew)

Раніше ЕкоПолітика писала, що харківські зоозахисники Тетяна й Андрій, утікаючи від війни, урятували й усіх мешканців свого домашнього приватного притулку, а це понад 70 котів, собака та морська свинка.

Читайте також
Забрали їжу у тварин: у Києві волонтера звинуватили у крадіжці гумдопомоги
Забрали їжу у тварин: у Києві волонтера звинуватили у крадіжці гумдопомоги

Відповідь на питання “де корм?” вже шукають правоохоронці

В Україні ухвалили важливий документ про безхатніх тварин: що передбачає
В Україні ухвалили важливий документ про безхатніх тварин: що передбачає

Безпритульних тварин будуть відловлювати та лікувати

Найбільший в Україні онлайн-ритейлер зняв із продажу всю піротехніку
Найбільший в Україні онлайн-ритейлер зняв із продажу всю піротехніку

Цю категорію товарів компанія повністю прибрала зі свого сайту