В Новій Зеландії хочуть стримати зміну клімату завдяки екоподатку на відрижку корів shutterstock

В Новій Зеландії хочуть стримати зміну клімату завдяки екоподатку на відрижку корів

Катерина Бєлоусова

Фермери розкритикували таку ініціативу

У Новій Зеландії запропонували ввести податок на викиди парникових газів, які утворює худоба під час відрижки та сечовипускання до 2025 року.

Це сприятиме боротьбі зі зміною клімату, адже сільськогосподарський сектор створює близько половини всіх викидів країни, повідомляє BBC.

Як відомо, худоба утворює значні викиди метану.

Прем'єр-міністрка Нової Зеландії Джасінда Ардерн пояснила, що гроші з такого екоподатку будуть повернуті в галузь для фінансування нових технологій, досліджень і стимулюючих виплат для фермерів.

"Фермери Нової Зеландії збираються першими в світі скоротити викиди в сільському господарстві, позиціонуючи наш найбільший експортний ринок для отримання конкурентної переваги, яка приносить у світ дедалі більшу вимогливість щодо походження їх їжі", — сказала вона.

Однак фермери розкритикували таку ініціативу. Національний президент Федерації фермерів Ендрю Хоґгард зазначив, що податок призведе до того, що “ферми звільнять місце для дерев”, а власники продадуть свою землю.

Деякі експерти вказали на ризик перенесення виробництва харчових продуктів в країни з менш ефективними методами землеробства, що збільшить загальні викиди.

Нагадаємо, за даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), рівень метану в атмосфері досягнув історичного максимуму та зріс на 17 частин на мільярд у 2021 році. Загальні рівні атмосферного метану на 162% перевищують доіндустріальний рівень.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Каліфорнії, США, відрижка великої худоби на відгодівлі Bear 5 під час пережовування корму утворила викиди метану від 443 кг до 668 кг на годину.

Читайте також
Бізнеси Рівненщини за 5 місяців сплатили понад 57 млн грн екоподатку
Бізнеси Рівненщини за 5 місяців сплатили понад 57 млн грн екоподатку

Це на 30% перевищило аналогічний показник минулого року

Забруднювачі Львівщини сплатили десятки мільйонів екоподатків у 2024 році
Забруднювачі Львівщини сплатили десятки мільйонів екоподатків у 2024 році

45% екоподатків надходить до державного бюджету, 30% – до обласного, а 25% залишається у місцевому

Забруднювачі Тернопільщини сплатили рекордні екоподатки у 2023 році
Забруднювачі Тернопільщини сплатили рекордні екоподатки у 2023 році

До спеціального фонду місцевих бюджетів спрямовано 8,8 мільйона гривень