NASA шукає партнерів для розробки технологій, необхідних для створення нового покоління однофюзеляжних авіалайнерів із низьким рівнем викидів, які зʼявляться на ринку у 2030-х роках.
Космічна агенція має намір профінансувати один або кілька проєктів створення, випробувань та польотів на великомасштабному демонстраторі, повідомляє NASA.
Проєкт агентства Sustainable Flight Demonstrator (SFD) має на меті скоротити викиди вуглецю від авіації та забезпечити конкурентоспроможність США в галузі дизайну літаків із високим попитом – однофюзеляжних комерційних авіалайнерах. Ці літаки найчастіше використовують більшість авіапарків, також на них припадає майже половина світових авіаційних викидів.
"З моменту свого створення NASA співпрацює з промисловістю над розробкою та впровадженням інноваційних аеронавігаційних технологій — і ділиться ними зі світом", — сказав адміністратор NASA Білл Нельсон. – "Тепер, завдяки цьому новому амбітному проєкту, ми знову об’єднуємося з промисловістю США, щоб розпочати нову еру передових удосконалень, які зроблять світову авіаційну промисловість чистішою, тихішою та екологічнішою".
В матеріалі зазначили, що будь-які нові літаки та технології, розроблені в рамках цього проєкту, допоможуть США досягти нульових викидів вуглецю від авіації до 2050 року, що є однією з екологічних цілей країни.
NASA планує завершити випробування проєкту до кінця 2020-х років, щоб будь-які нові екологічні технології могли бути валідовані та інформувати галузь про рішення щодо наступного покоління літаків з одним проходом, які вийдуть на ринок до 2030-х років.
"У найближчі роки глобальна повітряна мобільність продовжуватиме зростати постійними темпами, і літаки з одним проходом продовжуватимуть перевозити більшу частину цього пасажиропотоку", — сказав Боб Пірс, заступник адміністратора NASA з Управління дослідницької аеронавтики. – "Співпрацюючи з галуззю, NASA має намір скористатися цією можливістю, щоб досягти наших агресивних екологічних цілей, одночасно зберігаючи глобальне лідерство авіаційної промисловості США".
В повідомленні пояснили, що NASA планує обрати принаймні одного галузевого партнера на початку 2023 року для угоди про фінансування космічного акту з Центром льотних досліджень агентства Армстронга в Едвардсі, Каліфорнія. Така угода забезпечить фінансування та доступ до обладнання та досвіду NASA. Угода буде використовуватися на основі знань і досвіду приватної галузі, при цьому лауреат надасть запропонований технічний план і внесе значний внесок у фінансування проєкту.
Для цього типу угоди NASA не буде закуповувати літаки або будь-яке інше обладнання, адже мета полягає в розробці нових та інноваційних технологій і можливостей. Галузеві партнери розроблятимуть, створюватимуть, випробовуватимуть і здійснюватимуть польоти на великомасштабному демонстраторі, а NASA отримає наземні та польотні дані. Цю інформацію агентство та промислові команди зможуть використовувати для перевірки конфігурації планера та відповідних технологій.
Проєкт польоту є діяльністю в рамках Програми інтегрованих авіаційних систем NASA і є ключовим елементом Національного партнерства Sustainable Flight, яке зосереджується на розробці нових екологічних технологій комерційних транспортних засобів.
Нагадаємо, цивільна авіація Китаю зосередиться на зеленому переході галузі.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, НАТО долучилося до “війни” зі зміною клімату та заявило амбітні цілі.