В Міндовкілля заявили, що Україна ініціює окремі правила щодо CBAM shutterstock

В Міндовкілля заявили, що Україна ініціює окремі правила щодо CBAM

Катерина Бєлоусова

Президент України Володимир Зеленський та прем'єр Денис Шмигаль ставлять завдання спростити ведення бізнесу

Голова Міндовкілля Руслан Стрілець заявив, що Україна планує обговорити окремі правила участі у механізмі вуглецевого коригування імпорту (CBAM).

Ведеться постійна дискусія з єврокомісаром з навколишнього середовища Віргініюсом Сінкявічусом щодо CBAM та всіх інших механізмів, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Стрілець зазначив, що Україна перебуває у постійному діалозі з Єврокомісією щодо впливу війни на екологію та можливостей української сторони із захисту довкілля.

"Якщо мені вдасться потрапити до Праги на зустріч усіх міністрів екології наступної середи, 13 липня, я впевнений, що один із кейсів, які ми обговорюватимемо, – це окремі правила участі України в CBAM з огляду на війну", – сказав він.

Президент України Володимир Зеленський та прем'єр Денис Шмигаль ставлять завдання спростити можливості ведення бізнесу в Україні.

Стрілець також зазначив, що наразі зупинені перевірки ДЕІ бізнесу.

"Ми даємо право лише в окремих випадках такі перевірки здійснювати. Сьогодні комфортні умови створено, нехай працюють", – зазначив він.

Нагадаємо, в EBA озвучили 2 механізми дерегуляції бізнесу в Україні, які дійсно працюють.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Європарламент ухвалив рішення щодо вуглецевого мита.

Читайте також
Фахівці пропонують доповнити CBAM положеннями щодо експорту
Фахівці пропонують доповнити CBAM положеннями щодо експорту

Європейські експортери можуть опинитися у програшному становищі після запровадження вуглецевого мита

CBAM: яка зараз реакція світової спільноти на повноцінне запровадження вуглецевого мита
CBAM: яка зараз реакція світової спільноти на повноцінне запровадження вуглецевого мита

На думку аналітиків, механізм вуглецевого коригування імпорту вже продемонстрував свій величезний потенціал для стимулювання глобального розширення вуглецевого ціноутворення

Європарламент та Рада ЄС погодилися на пропозицію Єврокомісії щодо спрощення CBAM
Європарламент та Рада ЄС погодилися на пропозицію Єврокомісії щодо спрощення CBAM

Надалі передбачається також розширення сфери дії цього інструменту