Повномасштабна війна за 11 місяців завдала довкіллю України збитків на понад $46 млрд, які від росії вимагатимуть відшкодувати.
За цей час природоохоронці зафіксували 2300 випадків шкоди навколишньому середовищу та передали правоохоронцям 959 кейсів про знищення довкілля, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у Facebook.
В пресслужбі наголосили, що деякі види шкоди, наприклад для лісів України, наразі неможливо обрахувати. Так під окупацією та в зоні бойових дій знаходяться знаходиться близько пів мільйона гектарів лісу.
“Усі ці матеріали увійдуть до судових позовів України проти росії в міжнародних судах”, – підкреслили в повідомленні.
Зазначається, що Міндовкілля не лише підраховує екозбитки, а й розповідає про них світу. Адже навіть після завершення бойових дій еконаслідки війни залишаться на довгі роки, зокрема замінована, спалена та перерита окопами земля.
“Війна, яку розпочала росія проти України – це акт безпрецедентного насилля над природою”, – наголосили в пресслужбі.
Автори пояснили, що твердження про те, що природа є мовчазною жертвою війни не відповідає дійсності. Адже кожен акт насильства проти природи призводить до кліматичних змін, скороченням кількості та якості ресурсів, поширенням захворювань тощо.
“Ми всі маємо усвідомлювати масштаби всього, що відбувається на нашій землі. Ми маємо бути готові до того, щоб захищати наш дім всіма засобами й методами, а отже – змусити росію заплатити за кожен клаптик спаленої землі”, – зазначили в повідомленні.
Нагадаємо, міністр захисту довкілля і природних ресурсів України Руслан Стрілець заявив, що російська агресія завдала довкіллю України шкоди на суму понад $46 мільярдів, і держава вимагатиме від рф компенсації цих збитків.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, з початку повномасштабної війни екоінспектори зафіксували масштабні екологічні зміни, які вкрай негативно впливають на навколишнє природне середовище України та всього Європейського континенту.