В Києві стартував еко-проєкт з переробки старих кросівок на нові Shutterstock

В Києві стартував еко-проєкт з переробки старих кросівок на нові

Людмила Гончаренко

Із деталей вживаного взуття створять нову пару кросівок

Екологічна ініціатива Рalingenesy запустила проєкт з переробки старих кросівок. Пункт прийому взуття розташований у столичному магазині одягу Riotdivision, на Рейтарській, 9.

Результат проєкту буде використаний для відео та фотосесій бренду. Фіналом цього коллабу буде розіграш кросівок серед участників акції.

"У концепт сторі Riotdivision ми поставили бокс для збору ношеного взуття, котре буде розібране та перероблене на кілька пар, що будуть використані в зйомках майбутньої колекції", – йдеться в повідомленні.

Організатори ініціативи пояснюють, що взуття важко утилізувати у стандартному процесі переробки, оскільки воно виготовлене з багатьох матеріалів: шкіра, гума, текстиль та метал. Саме тому його відправляють на звалище, де всі компоненти однієї пари розкладаються понад 100 років. 

Між тим, у світі щосекунди згорає така кількість одягу та взуття, скільки здатна вмістити в себе одна вантажівка. Продукти цього горіння дуже токсичні. За даними Greenpeace у світі щорічно виробляється 100 мільярдів одиниць одягу та взуття. Обсяг відходів модної індустрії досягає майже 100 мільйонів тонн.

Рalingenesy зазначають, що власноруч розбирають вживане взуття на деталі. Потім з цих деталей створюють нову пару, перероблюючи таким чином старе взуття на 100%. Цього разу в акції беруть участь лише кросівки, але у подальшому організатор запевняє, що буде приймати різне взуття.

Вимоги до старого взуття:

кросівки, що придатні для переробки, не мають бути зношеними вщент,

перед тим, як віднести свою стареньку пару взуття, прокрутіть її у пральній машині хоча б 15 хвилин. Це є виявом ввічливої гігієни.

Нагадаємо, ЕкоПолітика писала про те, що до 15 жовтня у Хмельницькому безкоштовно приймають на утилізацію бра, трусики, комплекти, купальники в магазинах жіночої білизни. Учасників акції чекає винагорода.

Читайте також
У Києві відбулися загальноміські осінні толоки: результати
У Києві відбулися загальноміські осінні толоки: результати

Осінні толоки за участью майже 3,5 тисяч осіб проходили в столичних парках, скверах, біля озер та на прибудинкових територіях

Названо вулиці Києва з найвищим рівнем забруднення повітря небезпечними речовинами
Названо вулиці Києва з найвищим рівнем забруднення повітря небезпечними речовинами

Найбільш забрудненим повітря було через діоксид азоту

У громад вилучать сотні гектарів земель: активісти забили на сполох через "Велике будівництво"
У громад вилучать сотні гектарів земель: активісти забили на сполох через "Велике будівництво"

Йдеться про територію в районі сіл Підгірці, Дмитровичі та Безрадичі

У Києві зашкалює формальдегід у повітрі: чим це небезпечно
У Києві зашкалює формальдегід у повітрі: чим це небезпечно

Серед інших шкідливих домішок в атмосфері — діоксид азоту та завислі речовини