У Києві посилили контроль за якістю повітря: з'явилася мережа датчиків

У Києві посилили контроль за якістю повітря: з'явилася мережа датчиків Shutterstock
Олена Яценьо

Вони дадуть більш повну картину стану повітря в столиці

В усіх районах Києва встановили 46 індикативних датчиків, які вдосконалили міську систему моніторингу якості повітря.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив керівник цифрової трансформації Києва (CDTO) Петро Оленич.

"Це суттєвий крок до розширення наявної системи контролю за станом повітря в столиці", – написав Оленич у соцмережі.

За його словами, на відміну від датчиків громадського контролю, встановлені по місту індикативні датчики аналізують повітря за більшою кількістю показників, є сертифікованими, більш точними й інформативними. Такі системи сьогодні вже працюють у десятках країн світу.

"Ми й далі рухаємося до повної прозорості в питаннях екології столиці. Уже сьогодні кияни мають можливість у режимі реального часу стежити за якістю повітря завдяки автоматичній системі моніторингу на основі п'яти стаціонарних постів європейського зразка. Ще 46 додаткових компактних датчиків дадуть змогу отримати більш повну картину стану повітря у Києві", – сказав начальник Управління екології та природних ресурсів Олександр Возний.

Зазначається, що система спирається на бездротову мережу LoRaWAN передачі даних. Щоб вона працювала, у кожному районі столиці було встановлено 295 базових станцій.

Директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Олег Половинко додав, що поки триває перший етап, на якому систему налаштовують, збирають та аналізують інформацію.

Згодом цього року планують інтегрувати інформацію щодо стану повітря в додатку "Київ Цифровий".

Раніше ЕкоПолітика писала, що до кінця 2021 року у Києві запланували встановити 40 індикативних датчиків спостереження якості повітря. Жителі столиці самі могли вибрати місця для їх встановлення

Теги: ,
Читайте також
Пожежа на сміттєвому полігоні у Кривому Розі: місто четвертий день потерпає від смороду
Пожежа на сміттєвому полігоні у Кривому Розі: місто четвертий день потерпає від смороду

Локальний рівень забруднення повітря перевищував норму у понад два рази

Генеральний клінінг у Голосіївському парку: киян запрошують долучитися до акції 20 червня
Генеральний клінінг у Голосіївському парку: киян запрошують долучитися до акції 20 червня

Організатори забезпечують трансфер з Києва до нацпарку та назад

Наскільки чисте повітря в українських містах 3 червня
Наскільки чисте повітря в українських містах 3 червня

Найменш забрудненим зараз є повітря у Житомирі

Підприємства-забруднювачі довкілля: де в Україні їх найбільше
Підприємства-забруднювачі довкілля: де в Україні їх найбільше

Для вітчизняного бізнесу, який прагне зберегти ринки збуту в Європі, вкрай важливо мати прозору історію свого впливу на довкілля