Повітря в Києві найбільше забруднено діоксидом азоту, а також формальдегідом, вміст яких у кілька разів перевищує гранично допустимі концентрації.
Про це свідчать дані Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського з посиланням на дані спостережень на стаціонарних постах.
Загалом на 14 стаціонарних постах обсерваторії з 31 січня до 5 лютого 2022 року відібрали та проаналізували 1220 проб атмосферного повітря.
У повітрі столиці помітили перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДКс.с.) за середньодобовим вмістом:
завислих речовин (пилу):
- в 1,1-1,2 раза на Бессарабській площі;
діоксиду азоту:
- у 3,9-4,0 раза на вулицях Каунаській, Семена Скляренка, площі Перемоги;
- у 3,4-3,6 раза – на Бессарабській та Деміївській площах, вулицях Інженера Бородіна, Олександра Довженка, Попудренка, Оболонському проспекті;
- у 2,7-2,8 раза на всіх інших постах, за винятком проспекту Науки, 37, де перевищень не спостерігалося;
формальдегіду:
- у 2,4-2,6 раза – на Бессарабській площі, вулицях Олександра Довженка, Каунаській, Академіка Стражеска (перетин із бульваром Вацлава Гавела), бульварі Лесі Українки;
- в 1,2-2,3 раза – на всіх інших постах міста.
Згідно з прогнозами Укргідрометцентру на найближчі дні, метеорологічні умови не сприятимуть розсіюванню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в екологічному рейтингу, який склала редакція видання "Фокус", Київ – абсолютний чемпіон країни із забрудненості повітря та кількості відходів.